Reklaam sulgub sekundi pärast

Cronimet liigas peetakse põhiturniiri viimased mängud ja selguvad veerandfinaalpaarid

Võru Barrus VK meeskond
Võru Barrus VK meeskond — FOTO: Võru Barrus Facebook

Sel nädalavahetusel toimuvad Cronimet liiga viimased põhiturniiri kohtumised ja selguvad kõik veerandfinaalpaarid. 

Liigatabelis on põhiturniiri võidu juba mõnda aega tagasi kindlustanud Selver/TalTechil 55 punkti, Tartu Bigbankil teisena 39 silma ja Võru Barrus Võrkpalliklubil kolmandana 36 punkti. Neljas on Pärnu Võrkpalliklubi 29 punktiga, viies Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme 26 punktiga, kuues 20 punktini jõudnud Jekabpilsi Luši, seitsmes 18 punktiga Gargždai Amber Volley ja kaheksas 14 silmaga RTU/Robežsardze/Jurmala.

Vaata täielikku tabeliseisu

Cronimet liiga veerandfinaalid mängitakse vahemikus 20.-25. veebruar. Kahemängulistes veerandfinaalides kohtuvad omavahel põhiturniiri 1. vs 8.; 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja kuldne geim.

Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniir toimub TalTechi spordihoones 1. ja 2. märtsil. Pileteid saab Piletitaskust. 

Laupäeval kell 17.00 lähevad Duo 5 vahendusel nähtavas telemängus vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja Selver/TalTech. See on ühtlasi ainus Eesti pinnal toimuv kohtumine. Mõlemal meeskonnal enam põhiturniiril midagi mängus pole ja veerandfinaali vastased on samuti selged.

Pärnu meeskonna juhendaja Toomas Jasmin mõtleb juba eesootavale veerandfinaalile Daugavpilsiga ja loodab vigastustest jagu saada. “Jörgen Vanamõisa paraneb vaikselt, aga mitte nii kiirelt, kui tahaksime ja homme ta kindlasti ei mängi. Veerandfinaalis osalemise kohta ei oska veel öelda. Hetkel keskendume juba veerandfinaalile ja Selveri vastu annan mänguaega kõigile, et kõik saaksid mingi tunnetuse kätte enne tähtsaid kohtumisi,” kommenteeris Jasmin.

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal mõtleb samuti juba eesootavateks play-offideks. “Meil on play-offideks vaja teatud nüansse sättida, mis pole meil viimasel ajal kõige paremad olnud. Pärnu võib tulla eri koosseisudega ja teha omapäraseid vahetusi ning selleks on üsna keeruline valmistuda. Pigem vaatame, et saame oma rünnaku käima ja servil ka juurde panna, oleme liiga palju ühtedesse suundadesse kinni jäänud ja vaja oleks mugavustsoonist välja tulla.

Tartu Bigbank sõidab Leetu, kus minnakse samuti laupäeval kell 17.00 vastamisi Amber Volleyga.

Tartu peatreener Alar Rikberg sõidab Leetu pooliku koosseisuga, sest meeskonda on laastamas nii vigastused kui haigused. “Väga suur osa põhimeestest kaasa ei sõida, sest pärast viimast kohtumist Selveriga on puudujaid lisandunud. Näha on, et seni vähem mängida saanud meeste panus on väga oluline ja nüüd saavad nemad vajalikku mängutunnetust juurde. Viimases kohtumises ootasin meestelt võitlust ja seda oli, mindi kõikidele pallidele järele ja võideldi kaitses, sama mõttega lähen Leetu. Põhifookus on meil muidugi järgmisel nädalal ja et meie kätes palju pole, siis hetkel ei mõtle, kellega kokku läheme,” sõnas Rikberg.

Enim on nädalavahetusel võita Võru Barrusel, kes mängib laupäeval kell 18.00 võõrsil Jekabpilsi Lušiga ja pühapäeval kell 18.00 samuti võõrsil Daugavpilsiga. Tabelis võib Võru nädalavahetusega mööduda Tartust.

Võru peatreener Oliver Lüütsepp tahab põhiturniiri lõpetada edukalt ja teiseks kerkida. “Eesmärk on teiseks tõusta, see võimalus on laual ja kõik on meie endi kätes. Tahame oma head hoogu hoida, näidata korralikku võrkpalli ja enesekindlalt play-offile vastu minna,” sõnas peatreener viimaste kohtumiste ees. Barruse ridades on põhimeestest mure Kristo Kollo seljaga. “Tema pole 100% saanud treenida, aga vajadusel on ta olemas,” sõnas Lüütsepp.