Cronimet liiga Final Fourile jõudsid Selver/TalTech ja kuldse geimiga edasi pääsenud Tartu Bigbank

Tartu Bigbank
Tartu Bigbank — FOTO: Tartu Bigbanki Facebook

Täna selgusid kõik Cronimet liiga finaalturniirile pääsejad ning järgmisel reedel ja laupäeval TalTechi spordihoones toimuvale Final Fourile jõudis kaks Eesti klubi. Kindlalt tagas edasipääsu Selver/TalTech, Tartu Bigbank pääses medalite eest võitlema tänu kuldsele geimile.

Päeva esimeses mängus läksid vastamisi Tartu Bigbank ja Gargždai Amber Volley. Avakohtumises 1:3 kaotuse saanud Bigbanki peatreener Alar Rikberg pani mängu kõik põhimehed, kellest mitmed on erinevate vigastuste ja haigustega hädas olnud. Nii võideti kaks esimest geimi 25:23 ja 25:20 ning kolmas 26:24. Seega otsustas edasipääseja kuldne geim. Seal jäi Bigbank 2:5 kaotusseisu, ent suutis 9:9 viigiseisuni jõuda. Seejärel teenis Tartu klubi 5 vastuseta punkti järjest ja sellest leedukad enam ei taastunud – geim Tartule 15:11 ja kogu mäng seega 3:1 (25/23 25/20 26/24 15/11).

Tartu parim oli täna 17 punktiga (+8) Daniel Matheney, 16 punkti (+9) lisas Timo Lõhmus ja 12 (+4) Martti Juhkami. Bigbanki vastuvõtt oli 55% ja rünnak 49%, blokist saadi 6 ja servilt 3 punkti (eksiti 15 pallingul).

Amber Volley poolel kogus parimana 15 punkti (+6) Matheus Veloso. Leedu klubi vastuvõtt oli 53% ja rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokipunkte teeniti samuti 6 ning servil löödi 4 ässa ja eksiti 10 servil.

Bigbanki poolfinaali vastaseks on Daugaviplsi Ülikool/Ezerzeme.

Avamängus 3:0 võidu saanud Selver/TalTech võitis korduskohtumises RTU/Robežsardze/Jurmala vastu kaks esimest geimi kindlalt ning tagas sellega ka edasipääsu. Mängu lõpptulemuseks jäi 3:2 (25/11 25/18 21/25 22/25 15/11).

Tristan Täht kerkis 19 punktiga (+7) mängu resultatiivseimaks, 14 punkti (+9) lisas Marx Aru ja 11 (+7) Matthew Aubrey. Selveri vastuvõtt oli 61% ja rünnak 43%, blokipunkte kogunes 13 ja servipunkte 9 (eksiti 22 servil).

RTU parimana tõi Toms Kalnins 14 punkti (+1). Lätlaste vastuvõtt oli 52% ja rünnak 40%, blokk saadi vastase rünnakutele ette 9 korral ja servil löödi 5 ässa ja tehti 19 viga.

Poolfinaalis on Selver/TalTechi vastaseks Jekabpilsi Luši.

Kahjuks jääb finaalturniirilt eemale Võru Barrus Võrkpalliklubi, kes pidi täna vastu võtma 2:3 (25/17 25/22 23/25 17/25 6/15) kaotuse.Jekabpilsi Lušilt. Avamängu oli Jekabpils võitnud 3:1.

Võru meeskond suutis küll võita kaks esimest vaatust, ent seejärel panid lätlased oma paremuse maksma. Võrule tõi Renato Oliveira 23 punkti (+12), 14 punkti (+10) lisas Tarvo Täht ja 13 silma jäi nii Robin Kahu (+4) kui vigastuse kiuste mänginud Kristo Kollo (+4) arvele. Võru vastuvõtt oli 51%, rünnak 46%, blokiga saadi 8 ja serviga 9 punkti (eksimusi kogunes 17).

Jekabpilsi edukaim oli 24 punktiga (+16) Eduards Stiegelis. Lätlaste vastuvõtt oli 38%, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 11 ja servipunkte 6 (7 viga).

Nelja sekka ei õnnestunud pääseda ka veerandfinaali avakohtumises Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme üle 3:2 võidu teeninud Pärnu Võrkpalliklubil. Täna kaotas Pärnu 2:3 (25/13 17/25 28/30 25/21 11/15) ning jäi seejärel vastasele tulemusega 9:15 alla ka kuldses geimis.

Andrus Raadik panustas Pärnu eest 22 punkti (+14), 11 silma  (+5) lisas Toms Švans ja 10 (-1) Tony Tammiksaar. Selle mängu statistika on kahjuks poolik.