Cronimet liiga algas Tartu Bigbanki kindla võiduga Selver x TalTechi üle

Tartu Bigbanki ja Selver x TalTechi hooajaeelne kohtumine Balti supercupil
Tartu Bigbanki ja Selver x TalTechi hooajaeelne kohtumine Balti supercupil — FOTO: volejbols.lv

Cronimet liiga algas eelmise hooaja finalistide Tartu Bigbanki ja Selver x TalTechi vahelise mõõduvõtuga, kus 800-pealise publiku näol kodusaali eelist kasutanud Bigbank teenis 3:0 (25:18, 25:19, 25:21) võidu.

Mõlemad meeskonnad olid enne avamängu hädas haigustega ja nii ei saanud Selver x TalTechi ridades kaasa teha rünnakuliider Lincoln Williams, kelle asemel jooksis algkoosseisus platsile Jan Markus Üprus. Bigbanki poolel oli puudu põhisidemängija Aleksander Eerma, tema asemel tõstis meeskonnakaaslastele palle ette rannavollest saali tagasi kolinud Kusti Nõlvak.

Avageimi kontrollis kindlalt Tartu meeskond, geimi keskel takerdus Üpruse rünnak vastase blokki ja Bigbank oli 14:9 juhtimas. Edu ei loovutatud ja geim võideti veenvalt 25:18. Ka teine vaatus kulges väljakuperemeeste dikteerimisel, kes haarasid juba 17:11 eduseisu. Geimi lõpus tuli Selver veel kolme punkti kaugusele, ent Stefan Kaibaldi serviäss andis Bigbankile uuesti neljapunktilise edu ning ka see geim kuulus Tartule, tulemuseks 25:19. Selles vaatuses vahetas tartlaste poolelt Martti Juhkami välja Valentin Kordas.

Kolmandas geimis liigutas Tallinna klubi peatreener Andres Toobal Üpruse asemel diagonaali tempomees Ian Parishi ja temposse tuli nooruke Hendrik Luuken. Selles geimis suutis Selver x TalTech paremini tegutseda, Tartu aga hakkas rohkem eksima. Parishi punkti järel olid tablool numbrid 11:7. Geimi keskel vahetas Juhkami Kordase tagasi välja, teisel pool võrku naasis Üprus diagonaali kohale. Rico Wardlow temporünnak tõi Bigbank kolme punkti kaugusele (19:16) ning Juhkami blokist auti rünnak kahandas vahe minimaalseks – 19:18. Viigi seadis jalule Nõlvaku serviäss – 20:20. Noor sidemängija Tristan Urb sekkus seisul 21:21 Ivan Markovici asemel. Bigbank oli ikkagi otsustavatel momentidel tugevam, teenides matšpalli seisul 24:21 Juhkami ässast. Mängu lõpetas Selveri tehniline praak ja geim kuulus tulemusega 25:21 Bigbankile.

Martti Juhkami vahetati pärast kaht geimivõitu puhkama, sest jalg andis veidi tunda, ent kolmandas tuli meeskonna liidril siiski platsile naasta. “Läks raskeks ja tuli tagasi sisse minna. Ei tahaks öelda, et jalg sirgeks läks, eks meil on endalgi üksteise mõistmisega probleeme, mängijad võib-olla tahavad katsetada asju, milleks nad veel valmis ei ole. Ja vastaspoolel oli üllatusi rohkem, me ei teadnud päris täpselt, kes kuidas mängib. Neil ju Williams oli puudu ja siis võis mänguplaani “ahju visata”. Aga sellised geimid kasvatavad meid meeskonnana päris palju. Eks kõik tahavad liigat võiduga alustada, see annab meeskonnale mõnusa flow ja enesekindluse,” sõnas Juhkami mängujärgselt.

Selver x TalTechi nurgaründaja Tristan Täht tõdes, et Williamsi puudumine mõjutas meeskonda, ent teised oleksid pidanud sellevõrra paremini tegutsema. “Kolmandas geimis läksime me väga suure duhhiga peale, meie temporündaja Hendrik Luuken tuli platsile ja tegi väga häid liigutusi, pani ässa, see tekitas positiivseid emotsioone. Lõpupoole hakkasime ära vajuma, ise oleks saanud palju rohkem teha, me ei mänginud hästi. Aga esimene mäng alles Cronimet liigas ja siit saab ainult üles minna,” kommenteeris Täht.

“Linci puudumine võttis palju ära, aga usun, et igal vennal on palju rohkem juurde panna. See ei peaks tähendama, et me kohe kaotame, kui üks mees puudu on. See peaks emotsiooni juurde andma teistele, et ise rohkem teha. Kolmandas geimis see tunne oligi, et kõik panevad juurde.”

STATISTIKA: Tartu meeskonnda edukaimad olid 12 punktiga Martti Juhkami (+10) ja Stefan Kaibald (+5), 10 punkti (+3) lisas Jack Williams ja 9 (+8) 4 blokki pannud Mart Naaber. Bigbanki vastuvõtt oli 67%, rünnak 38%, blokist saadi 8 punkti ja servil löödi 7 ässa ning tehti 9 viga.

Selver x Taltechi resultatiivseimaks tõusis 10 punktiga (+7) Tristan Täht, 8 silma (+4) panustas Ian Parish ja 7 lisasid nii Andri Aganits (+5) kui Keith Pupart (+1). Selveri vastuvõtt oli 58%, rünnak 32%, blokist saadi 9 ja servilt 2 punkti (+9 viga).

Ülejäänud viis Cronimet liigas mängivat klubi teevad hooaja avastardi järgmisel nädalavahetusel.