Credit24 Meistriliiga kaks esimest poolfinalisti on Tartu Bigbank ja Pärnu VK

Credit24 Meistriliiga kaks esimest finaalturniirile pääsenud meeskonda on Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi, kellest esimene sai ülkindla võidu, teine vajas viit geimi ja 19 blokki.

Tartu Bigbank oli täna peetud teises veerandfinaalis Daugavpilsi Ülikool/Ezerzemest parem tulemusega 3:0 (25/10 25/14 25/14). Ka seeria esimese mängu oli Bigbank võitnud, tagades seega täna koha järgmisel nädalavahetusel Tartus toimuval finaalturniiril.

Täna oli Alar Rikbergi juhendatava meeskonna resultatiivseim 16 punkti (+12) toonud Martti Juhkami, kes lõi ka 4 ässa. 13 punkti (+6) läks Albert Hurda arvele ning 10 (+8) silma lisas Alex Saaremaa. Daugavpilsi edukaimana tõi Andris Širjakovs 7 punkti (+2).

Tartu oli vastasest mäekõrguselt üle kõigis elementides: vastuvõtt 72% vs 43%, rünnak 59% vs 25%, blokk võiteti 9-2 ja servijoone tagant teenisid tartlased 10 ja vastased 1 punkti.

Raske 3:2 (23:25, 25:21, 20:25, 25:20, 15:7) võidu teenis Pärnu Võrkpalliklubi, saades teist korda jagu Jekabpilsi Lušist ning tagades samuti koha nelja parema seas.

Pärnu meeskonna rünnakuid vedas tavapäraselt Markus Uuskari, tuues täna 21 punkti (+8). Oma seni parima esituse tegi suvepealinna meeskonna uusim täiendus, nurgaründaja Gabriel Cavalcante, kes panustas täna 19 punkti (+13), neist 5 blokist. Boris Žuhhov ja Toms Švans lisasid kumbki 13 silma. Vastase edukaim oli 17 punktiga (+4) Eriks Voronko.

Pärnu vastuvõtt oli 45%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokiga teeniti koguni 19 punkti ja serviga 5 punkti (17 viga). Jekabpilsi vastuvõtt oli 45%, rünnak 38%, blokist saadi 6 ja serviga 5 punkti (14 viga).

Esimeses poolfinaalis kohtub põhiturniiril kõrgeima paigutuse saanud võistkond põhiturniiril madalaima paigutusega võistkonnaga ning teises poolfinaalis kohtuvad vastavalt ülejäänud veerandfinaalide võitjad.

Täna peetakse veel kaks veerandfinaalide kohutmist, TalTech mängib kodus RTU/Robežsardze/Jūrmalaga ning Tallinna Selver kohtub Gargždai Amber-Arlangaga.