Bigbank Tartu suure sammu Aadu Luukase karika finaali suunas

Aadu Luukase karika poolfinaali esimeses kohtumises Barrus Võru VK ja Bigbank Tartu vahel jäi geimidega 3:1 (26:24, 25:21, 20:25, 25:16) peale tiitlit kaitsev külalismeeskond. Võitjaid vedasid Matej Šmidl ja Taavet leppik, kirjutab volley.ee.

Matej Šmidl / Bigbank Tartu (Foto: volley.ee)

Barrus Võru VK oli Meeste Balti liigas mõlemad senised omavahelised mängud kaotanud, aga näidanud eelmisel aastal kõik karikad võitnud tartlaste vastu head mängu. Seegi kohtumine meenutas paljuski omavahelisi liigamänge – geimides oli Võru üldjuhul mängus kenasti sees, aga otsustavate punktide mängimisel olid kindlamad Bigbank Tartu mehed. Nii oli esimeses geimis seisul 24:23 kodumeeskonnal üks geimpall, teises geimis suudeti seisuni 21:23 olla löögiulatuses, aga vaid kolmandas suudeti geim võiduka lõpuni mängida. Neljandas geimis olid tartlased algusest peale väga kindlad ning võrukatele võimalusi ei antud.

Aadu Luukase 2022. aasta finaalikoht selgub laupäeval Tartus. Barrus Võru VK peab kell 15:30 algava kordusmängu võitma kas 3:0 või 3:1 ning seejärel võitma ka otsustava kuldse geimi, Tartu meeskonna jaoks piisab finaalikoha tagamiseks isegi minimaalsest 2:3 kaotusest.

Bigbank Tartu poolel olid resultatiivseimad Matej Šmidl 26 (+14) ja Taavet Leppik 20 (+12) punktiga. Tšehhi diagonaalründaja lahendas rünnakuid 60%-lise efektiivsusega (21/35), lisas 4 serviässa ja ühe blokipunkti.

Kogu mängu statistika SIIN.

Teises poolfinaalpaaris Selver/TalTechi ja Pärnu VK vahel toimub homme otsustav kohtumine. Eelmisel nädalal mängitud esimese omavahelise võitis veidi üllatuslikult 3:2 suvepealinna meeskond. Korduskohtumine algab Pärnu spordihoones neljapäeval, 8. detsembril kell 19:00.