Reklaam sulgub sekundi pärast

Barrus Võru VK mängijad külastasid Tõrva ja Karksi-Nuia kooli

Tõrva Gümnaasium
Tõrva Gümnaasium — FOTO: Volley.ee

EVF-i koolikülastused jätkusid Mulgimaal, kui Tõrva ja Karksi-Nuia gümnaasiumi õpilastele jagasid võrkpalliteadmisi Barrus Võru VK mängijad Robin Kahu ja Stefan Kaljuvee.

Nagu tavaks saanud, tõi EVF koolidele omalt poolt kingituseks võrkpalle, samuti anti õpetajatele üle Kert Toobali personaalse tervitusega võrkpalliõpikud. Võrkpallitundides õpetati Barrus Võru VK võrkpallurite juhtimisel lastele ülalt- ja altsöödu tehnikat ning anti nõuandeid mitmekülgsete tundide läbimiimiseks. Tunnid lõppesid lisaks autogrammide jagamisele ka küsimuste esitamisega.

Karksi-Nuia kehalise kasvatuse õpetaja, Robin Kahu ema Mari Kahu, sõnul pakkus tippvõrkpallurite külaskäik kohalikele noortele tõelise elamuse. “Noored imestasid, kui kõvasti ja kõrgele võib palli lüüa,” ütles ta ja lisas humoorikalt: “meil siin öeldakse, et ülaltsöödu õppimiseks tuleb lapsed kõigepealt lehma lüpsma saata – saab tugevad sõrmed.”

Robin Kahut üllatas laste suur huvi pallimängu vastu. Ta ise annab korra nädalas Karksi-Nuias treeninguid ja juba praegu on treeningutel üle kolmekümne lapse. “Kõigil olid täna näod naerul, isegi kui palliga pihta saadi, siis ei olnud mingit nuttu, pigem naerdi.”

Stefan Kaljuvee jagas nii Tõrva kui ka Karksi-Nuia lastele sidemängija nippe. Küsimusi oli palju ja silmad särasid. “Lapsed annavad nii palju energiat vastu, tõeliselt tore kogemus,” ütles Räpinast pärit mängumees.

EVF-i külaskäigud Eesti erinevatesse koolidesse jätkuvad.