Barrus/Võru VK ja TÜ/Bigbank astusid sammu poolfinaali suunas

Barrus/Võru Võrkpalliklubi
Barrus/Võru Võrkpalliklubi — FOTO: Rae Spordikool/VIASTON

Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Tartu Ülikool/Bigbank naiste Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria avamängus suurt vastupanu ei kohanud, kui kindla võiduga jõuti poolfinaali lävele. Veerandfinaalid peetakse kahe võiduni, kirjutab volley.ee.

Kodusaalis mänginud Võru esindus külla sõitnud Rae Spordikool/VIASTONile geimi ei loovutanud, saavutades Salme Adeele Hollase 14 punkti toel 3:0 (25:17, 25:22, 25:12) võidu. Haide Haring lisas võitjatele 10 ja Hanna-Liisa Ilves samuti 10 punkti. Merili Kõrvel tõi kaotajatele 16 ja Maria Säästla 11 punkti.

Põhiturniiril neljandaks tulnud võrulannad panid võidule aluse ohtliku seviga, lüües kolme vea juures 11 ässa. Kui Võru võistkond jäi servil kaheksa punktiga plussi, siis põhiturniiril viienda koha saavutanud Rae Spordikool/VIASTON omakorda viie punktiga miinusesse – üheksa vea kõrvale kogunes neli ässa. Seeria korduskohtumine on kavas 4. märtsil kell 17 Jüri spordihoones ja vajadusel kolmas vastasseis 5. märtsil kell 16 Võrus.

Veelgi kindlama võiduga alustas veerandfinaali põhiturniiri teine naiskond Tartu Ülikool/Bigbank, mängides kodupubliku abiga 3:0 (25:7, 25:9, 25:17) üle põhiturniiri seitsmenda Viimsi/Tallinna Ülikooli. Ingrid Kiisk panustas võitu 15, Laura-Liisa Maiste 12 ja Liisbet Pill 10 punkti. Külaliste resultatiivseimaks tõusis neli punkti kogunud Elina Lebedeva.

Võõrustajad lahendasid rünnakuid 39-protsendiliselt ja kaogusid blokis 11 punkti. Külaliste samad näitajad olid 18% ja 3. Seeria teine mäng algab 4. märtsil kell 17 Viimsi koolis ja vajadusel kolmas kohtumine 5. märtsil kell 17 Tartu Ülikooli spordihoones.

3. märtsil kell 19 jätkavad Tartu Ülikooli Spordihoones veerandfinaalseeriat TBD Pharmatech Tartu ja Viljandi Metall. Avamängus võttis 3:0 võidu Viljandi võistkond.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN