Reklaam sulgub sekundi pärast

Balti liiga toob Eesti – Läti vastasseisud, Võrus toimub suur võrkpallipäev

barrus võru
Foto: Võru Võrkpalliklubi Facebook

Meeste Balti liiga nädalavahetusel peetakse kokku kuus kohtumist, kõikides mängudes näeb Eesti – Läti vastasseise. Eesti klubidest saavad kodusaalis mängida Võru Barrus Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank.

Liidrikohal on jätkuvalt Tartu Bigbank, kel on 43 punkti nagu ka Selver/TalTechil, ent Tartul on neist kaks mängu vähem peetud. RTU/Robežsardze/Jurmala on 28 punktiga kolmas. Eesti klubidest hoiab Võru 16 punktiga kuuendat kohta ja Pärnu VK on seitsmes 13 punktiga, vahendab volley.ee

Nädala avamängus lähevad laupäeval kell 16.00 Võrus vastamisi Võru Barrus VK ja RTU/Robežsardze/Jurmala. Võrus toimub laupäeval suur võrkpallipäev, kus näeb lisaks esindusmeeskonnale mängimas ka esindusnaiskonda ja esiliiga meeskonda. Maha pannakse taraflex ja  fännidele toimub palju põnevat: spordirõivaste kirbuturg, õues müüakse grillvorsti, toimuvad loosi- ja auhinnamängud. 

Võru meeskonna peatreener Oliver Lüütsepp loodab neljandas vastasseisus Läti esiklubiga peale jääda. “Kolm korda oleme neile kaotanud ja nüüd tahaks seda muuta. Nemad on küll tabelis kolmandad, aga need tabelikohad hetkel kindlasti kahe meeskonna taset ei peegelda,” kommenteeris Lüütsepp. 

“Ise oleme saanud hästi trenni teha ja asjad liiguvad ülesmäge. Ka John Hatchi hüppeliiges ei tee enam talle häda. Kokkumäng läheb päev-päevalt paremaks,” lisas juhendaja. 

Pühapäeval kell 16.00 võõrustab RTUd Tartu Bigbank. 

Bigbanki peatreener Alar Rikberg tahab tabelisse punkte juurde saada, et seisu hoida. “Kõik saavad aru põhiturniiri võidu olulisusest, mis tähendab, et läheme igas mängus punktide järele, et tabelis edu hoida,” ütles juhendaja. 

“RTUst rääkides, siis meil on nendega olnud mitmeid kriitilisi hetki neis 3:0 mängudes ja on olnud ka õnne. Teatud asjaoludel oleksid need mängud võinud ka teistpidi lõppeda. RTU hetkeseisust saab pildi ette laupäevases Võru mängus, sest nende puhul oleneb palju, kas nad on täiskoosseisus või mitte. Ise loodan, et õnnestume pühapäeval hästi ja saan mitmele põhimehele ka puhkust anda, sest ees ootab taas väga tihe graafik.” 

Selver/TalTech kohtub laupäeval kell 18.00 võõrsil Daugavpilsi Ülikooli/Ezerzemega ja pühapäeval kell 16.00 Jekabpilsi Lušiga. 

Et Jekabpilsis on suured üleujutused, on ka eestlaste reis sinna keerulisem. “See on jah üsna ebamugav reis, sest seal kohapeal pole võimalik ööbida ja peame eelnevalt Daugavpilsis ööbima. Aga peame selle võrra ise paremini mängima ja on hea võimalus end raskel hetkel kokku võtta ja saame ebamugavamas olukorras mängimist harjutada. Mõlema Läti klubi puhul oleneb, kes neil seekord olemas on, Jekabpilsil on ka mõni uus mees, ses osas on põnevust ka. Ise loodan, et suudame piisavalt hästi mängida ja saan mänguaega rohkem jagada,” sõnas peatreener Andres Toobal. 

Pärnu Võrkpalliklubi läheb samuti Lätis laupäeval kell 18.00 vastamisi Jekabpilsiga ja pühapäeval kell 18.00 Daugavpilsiga. 

Pärnu peatreener Toomas Jasmin ütleb, et neile on punktilisa samuti väga oluline. “Kui me nüüd punkte juurde ei saa, siis me ilmselt sellest viimasest kohast ka ei pääse. Aga vähemalt on meil motivatsioon jätkuvalt kõrgel ja jääb loota, et trennis tehtav hakkab ka mängudesse üle kanduma,” sõnas juhendaja. 

Jasmin ei saa kasutada eelmises mängus rannet vigastanud sidemängija Richard Voogelit ja tema asemel tõstab palle meeskonna abitreener Karl Lilles. Samuti ei ole meeskonnaga Lätti minemas Hindrek Pulk.