Balti liiga nädala avamäng: kas Pärnu suudab heas hoos Selver/TalTechi pidurdada?

Selver/TalTechi kodumäng. Foto: Selver/TalTech

Meeste Balti liiga nädala avab kolmapäeval Tallinnas toimuv kohtumine Selver/TalTechi ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel, kirjutab volley.ee.

Selver/TalTech on hooaega alustanud positiivselt, kui liigatabelis hoitakse Tartu Bigbanki järel teist kohta. Punkte on koos 11, viiest senipeetud kohtumisest on võidetud neli. Ainus kaotus on saadud Võru Barruselt.

Pärnu meeskonna jaoks on hooaja algus seevastu olnud keeruline, kui kirjas on vaid üks võit Jekabpilsi Luši üle. Punkte on koos seega vaid kolm ja see annab tabelis viimase ehk seitsmenda koha.

Peatreener Toomas Jasmin tõdeb, et olukord pole kiita, ent loodab siiski asjad paremuse poole pöörata. “Trennis nähtuga olen üsna rahul, aga mängu pole me seda head olekut üle viia suutnud. Treeningprotsess annab lootust, et ühel hetkel see siiski juhtub. Ebastabiilsus iseloomustab meid siiani. Suur mure on oma serv, mis trennis tuleb välja, aga mängus mitte. Selver/TalTech on selles vastasseisus kindel favoriit ja kui me neid serviga võrgust eemale ei saa, on meil raske neile vastu saada,” kommenteeris Jasmin eesootavat mängu.

“Samal ajal põrutab kevad meile juba suurel kiirusel vastu ja väga palju aega pole, et oma asju korda teha. Oleks vaja, et mõni mees end mängus rohkem näidata suudaks,” annab juhendaja endale aru, lisades, et kaks meeskonda toodud brasiillast pole sellised, kes hakkaks mänge otsustama. “Nemad polegi siia toodud mänge otsustama, vaid pigem abiks. Loodan siiski, et nemadki elavad rohkem sisse ja lähevad paremaks.”

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Ülejäänud mängud peetakse laupäeval ja pühapäeval. Eesti klubidest saavad kodusaali eelist kasutada Pärnu ja Selver/TalTech. Pärnu vastaseks on laupäeval kell 17.00 Võru Barrus VK, Selver/TalTech mängib pühapäeval kell 17.00 telemängus Tartu Bigbanki. Ülejäänud kahes mängus lähevad vastamisi Läti klubid.