Reklaam sulgub sekundi pärast

Balti liiga jätkub: kas Pärnu suudab head hoogu hoida, kuidas on karikafinaalist taastunud Bigbank ja Selver/TalTech?

Selver/TalTechi meeskond kodusaalis
Selver/TalTechi meeskond kodusaalis — FOTO: Selver/TalTech

Sel nädalavahetusel peetakse uue aasta esimesed kohtumised võrkpalli meeste Balti liigas, kui Eesti klubidest on võistlustules Selver/TalTech, Pärnu Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank. Kodusaali eelist saavad neist kasutada Selver/TalTech ja Pärnu.

Liidrikohal läheb uuele aastale vastu Selver/TalTech, kel on 31 punkti. Tartu Bigbankil on teisena 28 punkti, ent liidrist kaks mängu vähem peetud. Kolmas on 23 punktiga RTU/Robežsardze/Jurmala, neljas 18 punktiga Jekabpilsi Luši, viies 17 punktiga Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme, kuues 13 punktiga Võru Barrus Võrkpalliklubi ja seitsmes Pärnu Võrkpalliklubi 8 punktiga.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Laupäeval, 7. jaanuaril võõrustab Selver/TalTech kell 16.00 Jekabpilsi Lušit, pühapäeval kohtub Tallinna klubi samuti kodusaalis kell 17.00 Daugavpilsi Ülikooli/Ezerzemega. 

Peatreener Andres Toobal tõdeb, et karikafinaalis saadud kaotus on meeskonda ka pikemalt mõjutanud. “Eks see finaal jättis jälje nii trennidesse kui meeleoludesse, iga mees peab omaette sellest välja saama ja meeskonnana samuti,” ütles Toobal.

“Jõulude paiku tegime läbi suurema haigustelaine, alles sellel nädalal oleme saanud taas normaalselt treenida. Hakkame vaikselt otsast pihta ja vaatame, kellega nädalavahetusel mängima saame minna,” lisas peatreener.

Pärnu VK kohtub laupäeval kell 17.00 Daugavpilsiga ja pühapäeval kell 17.00 Jekabpilsiga. 

Pärnu tõi vahepealse pausi ajal meeskonda kaks täiendust, kui teatas Hindrek Pulga ja Tony Nõu liitumisest. Pulga nimi on võrkpallisõpradele teada, Nõu näol on tegu kunagise võrkpalli noortekoondislasega, kes vahetas siis aga võrkpalli kergejõustiku vastu ja on Eestit esindanud nii noorte kui täiskasvanute tiitlivõistlustel 400 meetri jooksus. Nüüd otsustas Nõu taas võrkpalli juurde naasta.

Pärnu meeskonna peatreener Toomas Jasmin ütleb, et loodab uuel aastal jätkata vana aasta lõpus leitud hea hooga, Pärnu lõpetas kalendriaasta 3:2 võiduga Võru Barruse üle. “Loodan sel nädalal lätlaste vastu samamoodi jätkata nagu me aasta lõpetasime. Trennis on poisid kõik tahtmist täis ja oleme selle mänguvaba perioodi jooksul teinud korralikult tööd. Loodan ikka samadele mängijatele, kes seni on põhirolli kandnud,” sõnas Jasmin, kes uusi mehi ilmselt lähiajal väga palju ei kasuta.

“Nende liitumine on kuttidele uuema hingamise ikka andnud, Tony on igapäevaselt olemas, Hindrek aitab nagu saab. Homme tuleb trenni ja siis vaatame, mis seisus ta on ja kas saab nädalavahetusel meid aidata. Tema abi on hetkel siiski pigem mentaalne. Aga vaatame jooksvalt, kui ta saavutab parema vormi ja on ise valmis mängima, forsseerima midagi ei hakka, sest tal on ikkagi pikk paus olnud. Tony puhul tuleb suur töö ära teha ja kui oskused kevadeks välja löövad, on väga hästi,” lisas peatreener.

Tartu Bigbank sõidab Lätti, kus kohtub laupäeval kell 17.00 RTU/Robežsardze/Jurmalaga ja pühapäeval kell 17.00 uuesti sama vastasega. 

Tartu peatreener Alar Rikberg viis oma meeskonna jõulude eel karikavõiduni ja võttis seejärel aasta lõpus vastu Eesti aasta treeneri auhinna. Rikberg andis mängijatele vahepealse pausi ajal rohkem puhkust. “Tean, et konkurendid on korralikult treeninud, aga ma andsin teadlikult meestele rohkem puhkust, sest meil oli äärmiselt tihe graafik. Seetõttu on pallitunnetus kehv ja osa asju unustatud, aga see oli teadlik valik,” tunnistab juhendaja.

“RTU mänge ootan põnevusega, sest RTU on aastast aastasse olnud selline meeskond, kes on bravuurikalt alustanud, ent hooaja lõpus ära kukkunud. Sel hooajal on aga Lätis võimuvahetus toimumas, nad võitsid ka karika ja usun, et tunnetavad, et neil on nii Lätis kui Balti liigas võimalus midagi korda saata. Seetõttu on huvitav näha, kuidas nad pärast pausi välja näevad ja kahe mänguga saab päris hea ülevaate,” rääkis Rikberg.