Audentese SG/Noortekoondis viis pronksiseeria otsustavasse mängu

Naiste Eesti meistrivõistlustel täna pronksmedalist ei selgunud, kui Audentese SG/Noortekoondis viigistas pronksiseeria. Otsustav mäng on kavas 5. aprillil Tallinnas.

Kolme võiduni peetavas pronksiseerias jätkati väljakujunenud mustri järgi, kui senitoimunud neljas kohtumises koduvõistkond võiduni jõudnud ei ole. Avamängu Tallinnas 3:2 tulemusega võitnud, kuid kodusaalis 0:3 kaotusega leppinud Viljandi Metall saavutas kolmandas vastasseisus võõrsil 3:2 (25:20, 25:15, 21:25, 17:25, 15:12) võidu.

Tänases Viljandis toimunud neljandas vastasseisus oli koduvõistkonnal võimalik seeriale võidukas punkt panna, kuid Viljandi spordihoonesse kogunenud publik võõrustajate geimivõitu ei näinud. Kohtumise murdehetkeks kujunes avageimi lõpp, kui Viljandi võistkond ei suutnud 24:22 eduseisus kaht geimpalli realiseerida ja lõpuks lepiti 25:27 kaotusega. Seejärel võõrustajad enam enda mängu üles ei leidnud – teine geim kaotati 19:25 ja kolmas 11:25 tulemusega, mis tähendas külaliste 3:0 (27:25, 25:19, 25:11) võitu.

Võitjate poolel säras 16 (+8) punkti toonud Eva Liisa Kuivonen, kelle rünnakuefektiivsus oli 43%. Nora Lember lisas 11 punkti. Audentese SG/Noortekoondise blokiga hätta jäänud Kertu Laak kogus koduvõistkonna ridades 14 punkti, kuid pluss-miinus arvestuses oli Laagi kasutegur vaid +1.

Mängu lõpptulemust kinnitasid ka peamised statistilised näitajad, milles kõikides oli parem Audentese SG/Noortekoondis – rünnakul 39%-30%, servi vastuvõtul 53%-30%, blokipunktides 10-4 ja serviässades 7-4.  Seeriale lõpeb 5. aprillil, kui Audentese spordihallis peetav mäng algab kell 19.