Reklaam sulgub sekundi pärast

Algab naiste finaalseeria! Rikand: lõpuks on meil igale positsioonile valikut. Sirelpuu: finaal saab olema kahe uue võistkonna mõõduvõtt

Algab naiste finaalseeria
Algab naiste finaalseeria — FOTO: Volley.ee

24. märtsil tehakse algust naiste Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga, milles on vastamisi TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank, kirjutab volley.ee.

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Hendrik Rikand jäi poolfinaalseeriaga rahule ja kiitis head kaitsemängu. “Poolfinaalseeriaga jäin väga rahule. Kõik mängud lõppesid 3:0 ja geimid kokku 9:0 tulemusega, raske on play-offis sellise tulemusega mitte rahule jääda. Lisaks näitasid mõlemad naiskonnad head kaitsemängu ja ei olnud närvilist mängupilti, mis sageli sellistes kohtumistes domineeriv on. Kiidame Viljandi Metalli ja soovime neile edu pronksiseerias,” kommenteeris Rikand.

Peatreeneri sõnul on naiskond otsustavateks mängudeks valmis. “Oma võistkonna juures tegi head meelt asjaolu, et lõpuks oleme jõudnud olukorrani, kus meil on lisandunud Audentes SG/Noortekoondise mängijate Karlotta Kattai, Carmel Varese, Heleri Soodla tõttu igale positsioonile valikut. Vastukaaluks saan tuua Balti liiga veerandfinaali, kus meil oli otsustavas kohtumises kasutada üheksa mängijat, kellest kaks täidavad tavaliselt libero positsiooni,” rääkis Rikand, kes asetab favoriidikoorma vastaste õlule “finaalseeria eel peab favoriidiks pidama koduväljakueelist omavat Taltech/Tradehouse`i, keda meil sel hooajal võita ei ole õnnestunud. Janis Sirelpuu hoolealused on näidanud head mängu ja usun, et üks kaotatud kohtumine Võrule pigem äratas nad üles. Kindlasti on neil suur soov Eesti meistrivõistluste kullaga pühkida tolm Balti liiga pettumust valmistanud neljanda koha diplomitelt, kuid meie kindel tahe on see neil väga raskeks teha. Anname endast kõik, et Eesti meistritiitel paari aastase vahe järel taaskord Tartusse rändaks. Olles finaalis, ei saa olla kunagi väiksemat eesmärki kui võit.”

Taltech/Tradehouse’i peatreener Janis Sirelpuu sõnul kaotati teine poolfinaalmäng Barrus/Võru Võrkpalliklubile Taltechi harjumatu koosseisu tõttu. “Poolfinaalseeria kahes esimeses mängus eksperimenteeris treeneritepink Marily Lassi vigastuse tõttu koosseisuga. Saatsin väljakule sellise koosseisu, mida ei olnud isegi trennis katsetanud. Esimeses mängus see toimis, teises enam mitte. Seejärel tegin tagasivangerduse ja ülejäänud poolfinaalmängud olid tulemuse osas kindlad. Eksperimendiga lootsin kohamängudeks mõne käigu juurde saada,” vaatas Sirelpuu poolfinaalseeriale tagasi ja rõhutas, et Lassi puudumine mõjutab võrkpalli üht vundamentelementi – vastuvõttu.

Tallinna naiskond finaalseeriale parimas koosseisus vastu ei lähe ja favoriidikoormat endale seetõttu ei võta. “Lisaks võtmemängija Lassi puudumisele on meie mängu pikalt mõjutanud ka sidemängija Helena Loosi vigastus, mistõttu me ei ole saanud detsembrist korralikult kuus kuue vastu treenida. Kuigi Julija Mõnnakmäe käis Balti liiga finaalturniiril platsil ning on meid ka treeningutel episoodiliselt aidanud, siis finaalseerias ta meie särgis suure tõenäosusega väljakule tulla ei saa. Koormust andes teeb temalegi muret põlv. Tartu naiskond on omakorda läinud hooaja teises pooles palju tummisemaks, samas meil on mõni malenupp puudu või tavatu ruudu peal. Finaal saab olema kahe uue võistkonna mõõduvõtt ja põhiturniiri ma ei meenutaks, loomulikult lähme võitma,” lisas Sirelpuu.

Kolme võiduni peetava finaalseeria esimene mäng toimub 24. märtsil kell 19 TalTechi spordihoones ja teine 30. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones.