Alar Rikberg peale võidukat kohtumist: Müts maha absoluutselt kõikide meeste ees

Peatreener Alar Rikberg
Peatreener Alar Rikberg — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eesti meeste koondis läks Euroopa Kuldliiga teises mängus täna Tartu Ülikooli spordihoones vastamisi Slovakkiaga. Võrreldes avakohtumisega Soome vastu oli Eesti justkui ümbersündinud, võttes täna kindla 3:0 (25:17, 25:21, 25:21) võidu. 

Peatreener Alar Rikberg tunnustas hoopis teise hingestatusega tegutsenud mängijaid. “Ütlen ausalt, et treeningud pärast Soome mängu olid veel hullemad, kui enne, palju oli enda peale pahane olemist jms. Aga müts maha absoluutselt kõikide meeste ees, kui avamängus oli üks või kaks hea emotsiooniga meest, siis nüüd oli kogu meeskond. Olime ühtsed ja toetavad, muidugi kui mäng hakkab jooksma, siis on ka lihtsam nii olla. Nüüd tuleb samamoodi püüda olla ka olukorras, kui on raske. Samas kolmandas geimis oli ka raske hetk ja suudeti ka sellest välja tulla,” kommenteeris peatreener.

“Teine põhjus tänases edus on siiski ka see, et Soome ja Slovakkia tase on praegu siiski erinev. Soomel on väga hästi kokku mänginud meeskond, Slovakkia on natuke nagu meie – seal on uus peatreener ja noori ja puudujaid ja nemad samuti alles püüavad seda kokkumängu leida. Slovakid eksivad rohkem, soomlased väga vähe.”

Väga oluline oli ka kogenud Martti Juhkami platsil olemine, ütles peatreener. “Ma ei tea, mida Juhkami rünnakul või servijoone taga tegi, minu jaoks olid need 6-7 palli, mis tal 6 peal olles kaitses üles tulid, tähtsad ja kust me saime kontrapunkte. Ta on nii kogenud ja teab, mida ja kuidas teha ja ei tee rumalaid vigu,” lisas juhendaja.