Reklaam sulgub sekundi pärast

Alagrupist teisena edasi pääsenud Kuivonen – Jürgenson olid edukad ka play-offi avaringis

2022. aasta Tariston Cupi naiste finaal Eva Liisa Kuivoneni ja Liisa-Lotta Jürgensoni ning Gerli Gulli ja Mari Loormani vahel
2022. aasta Tariston Cupi naiste finaal Eva Liisa Kuivoneni ja Liisa-Lotta Jürgensoni ning Gerli Gulli ja Mari Loormani vahel — FOTO: Gertrud Alatare/volley.ee

U21 vanuse maailmameistrivõistlustel Tais Roi-Etis pääsesid Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson alagrupist teisena edasi 24 parema sekka. Edu saatis 20-aastaseid eestlannasid ka play-offi avaringis ning sellega on tagatud koht 16 parema seas. 

Viimases H-alagrupi kohtumises saadi kindel 2:0 (21:10, 21:16) võit Malaisia duo Farwizah Aina Ahmad Nizar ja Shamsulrizal Nur Auni Maisarahi vastu ja kindlustati grupis kahe võidu ja ühe kaotusega teine koht ning pääseti 24 parema sekka.

Play-offi avaringis mindi täna hommikul vastamisi Guatemala paariga Maritza Isabel Zuñiga Cambara – Danna Mariela Aguilar Hernándeziga ja selles mängus näitas Eesti duo samamoodi ladusat mängu, võttes veenva 2:0 (21:8, 21:9) võidu.

Treener Rivo Vesik ütles viimaste mängude kohta, et tasemevahe oli ilmne. “Raske on midagi öelda, sest vastased olid nagu olid. Ses suhtes vedas loosiga ka. Vastuvõtt oli nii tänases esimeses mängus kui teises parem kui eile, aga eks see serv oli ka selline, et seal ei saagi halvasti vastu võtta. Aga selline see MM on, igasugustel imeriikidel on niipalju kohti ette nähtud. Samas nüüdseks on näiteks kõik Brasiilia paarid välja langenud ja “suured võrkpallimaad” nagu Eesti, Soome, Ungari, Tai on edasi. Eks homme algab nii-öelda päris turniir ja läheb tõsisemaks,” ütles juhendaja ebaühtlase taseme kohta.

“Järgmine vastane on Paraguaist ja see on selline väga ebamugav vastane. Pusivad ja võitlevad kõvasti ja ajavad palli tagasi koguaeg. Puhkame nüüd veidi ja läheme homme uue hooga peale,” lisas ta.

Mängud 16 parema seas peetakse laupäeval nagu ka veerandfinaalid. Kuivonen ja Jürgenson kohtuvad meie aja järgi kell 3.00 Sofia Paredes Enrique ja Fiorella Nunez Quintanaga.

Mängudest näeb otsepilti Beachvolleyballworldi YouTube´i kanali vahendusel. 

Esimeses alagrupimängus alistasid Kuivonen ja Jürgenson Kanada duo Ruby Sorra – Emma Glagau tulemusega 2:0 (21:17, 21:19) ning seejärel saadi aga 1:2 (21:15, 19:21, 11:15) kaotus kohalikult paarilt Patcharaporn Seehawong – Suchinna Choemphunigalt.