2:0 edu käest andnud Tartu Bigbank alustas eurosarja kaotusega

Tartu Bigbank alustas täna võõrsil CEV Challenge Cupi 1/16-finaali, kus kohtuti Slovakkia klubiga Prešovi Mirad PU ja saadi 2:0 eduseisust lõpuks 2:3 (25:22, 25:23, 24:26, 20:25, 10:15) kaotus, kirjutab volley.ee.

Tartu Bigbanki mängijad. Foto: SK Duo

Tartu alustas mängu bravuurikalt, võites kaks esimest geimi, ent siis ärkasid ka slovakid ning võitsid omakorda kaks järgmist vaatust. Viiendas geimis läks Prešovi klubi 9:4 juhtima ja tartlased enam kolmest punktist lähemale ei jõudnud, geim slovakkidele 15:12 ja kohtumine seega 3:2.

Täna tõusis Tartu meeskonna resultatiivseimaks 20 punktini (+10) jõudnud Matej Šmidl, 15 punkti (+4) panustas Timo Lõhmus ja 12 silma jäi nii Mart Naabri (+11) kui Taavet Leppiku (+6) arvele. Prešovile tõi 26 punkti (+20) Lukaš Smolej.

Mõlema meeskonna statistikas oli palju sarnast: blokist teenisid mõlemad 14 punkti, servil lõid mõlemad 9 ässa ja eksisid 17 servil. Tartu vastuvõtt oli 46%, vastasel 48%, rünnakuid lahendas paremini Prešov – 44 vs 40%.

Korduskohtumine peetakse Tartus järgmisel kolmapäeval, 16. novembril kell 19.00, mis on nähtav nii Duo 5 kui Postimehe vahendusel.