Viimane suur heitlus UFC Võitlussaarel: Robert Whittaker vs Darren Till

Sel nädalavahetusel peetakse viimane UFC võitlusõhtu Abu Dhabi Yasi saarel. Põhimatšis võtab endine keskkaalu meister Robert Whittaker ette Darren Tilli.

Whittaker tõusis 2017. aasta detsembris UFC ajaloo esimeseks austraallasest tiitliomanikuks, ent ta loovutas keskkaalu meistrivöö 2019. aasta oktoobris, mil ta kaotas teise ringi nokkaudiga Israel Adesanyale.

Enne seda mitmete erinevate terviseprobleemidega võidelnud mehel lõppes valusa kaotusega üheksamatšiline võiduseeria.

Nüüd on 29-aastane Whittaker töötamas selle nimel, et meistritiitel uuesti endale saada. Võimalik, et Võitlussaarel peetava duelli võitja saabki järgmisena lavale astuda juba tiitlimatšis.

Till on 27-aastane Liverpoolist pärit võitleja. Inglane alustas oma karjääri keskkaalus, kuid liikus siis edasi kergkeskkaalu kategooriasse, kus ta jõudis välja UFC tiitlimatšini Tyron Woodleyi vastu. Sealt tuli tema karjääri esimene kaotus, millele järgnes kiirelt ka teine Jorge Masvidali vastu.

Kaks järjestikust lüüasaamist on aga andeka võitleja ainsad 18 võidu ja ühe viigi kõrval. Till on tunnistanud, et kaotused mõjusid talle vaimselt rusuvalt, ent novembris Kelvin Gastelumi vastu võidurajale tagasi saamine on tema eneseusku uuesti kasvatanud.

“See näitas, et võin kõigest üle olla,” märkis Till hiljuti Bleacher Reportile. “Ma suudan elus kaotustele vastata. See matš tegi mind palju tugevamaks ja õpetas mulle palju enese kohta.”

“Ma arvan, et 90 protsenti sõltub vaimsest poolest. Paljud heitlused, eriti suure tähelepanu all, sõltuvad vaimsusest. Osad inimesed ei suuda lihtsalt õiget meeleseisundit saavutada. Mõned saavad sellega jällegi hiilgavalt hakkama.”

Whittaker vs Till heitlus on nähtav pühapäeval kell 3.00 algavas UFC otseülekandes kanalis TV3 Sport ja veebis go3.tv.

Kommentaarid puuduvad