Reklaam sulgub sekundi pärast

Poksilegend Floyd Mayweather naaseb ringi

Üks maailma läbi aegade parim poksija, ameeriklane Floyd Mayweather, kohtub laupäeval oma kaasmaalase Don Moore’iga. Mayweather võitis kõik oma karjääri 50 matši ja Moore on samuti olnud võitmatu terve oma karjääri vältel. Poksimatš leiab aset Dubais, 320 meetri kõrgusel, Burj Al Arab hotelli katuse kopteriväljakul.

Ainult 20 piletit oli saadaval, et sinna üritusele saada ja üks pilet maksis 200 tuhat eurot! 14. mail, kell 21.00, on Eesti spordifännidel eksklusiivne võimalus nautida seda kolme tunnist Dubai Burj Battle 2022 poksiüritust ja vaadata otseülekandest alistamatuid legende Floyd Mayweatherit ja Don Moore’i kanalil TV3 Sport ja uue põlvkonna teleteenuses Go3. Enne suurt matši, näidatakse ka paari avavõitlust. 

 

See on 45aastase Mayweatheri jaoks kolmas meelelahutuslik matš, kes on ametlikult oma poksikarjääri juba lõpetanud. Viimases matšis, alistas ta 2017. aastal UFC superstaari Conor McGregori. 173 cm pikk Mayweather on olnud 15 kordne maailmameister viies erinevas kaalukategoorias. Tal on 50 võitu (27 nokauti) ja on oma karjääri jooksul teeninud 1,2 miljardit dollarit.

 

42aastane, 178 cm pikk Don Moore oli 2015. aastal Mayweatheri treeningpartner. Moore on võitnud 18 matši ja viigistanud ühe, kuid ta ei ole kunagi läinud vastamisi tippklassi oponendiga. Tema viimane poksiringi matš oli 2016. aastal.

 

“Poksimine Dubais, Burj Al Arab hotelli kopteriväljakul ja võimalus olla õhtu nael, on midagi, mida ma ei unusta kunagi. Inimesed üle kogu maailma vaatavad, kuidas me poksime taevalaotuse all, põhimõtteliselt taevas,” ütles Mayweather

 

“Mayweather ei ole võitmatu, kuigi ta on võitnud kõik oma 50 matši. Kõik võivad kaotada. Mayweatheri onu Roger andis mulle paar head nõuannet, kui me temaga selleks matšiks treenisime ja ma arvan, et see tekitab Floydile probleeme. Ma olen kõvasti treeninud, et näidata kõigile, kui ohtlik ma tegelikult olen ning kuidas ma suudan vastase nõrkused esile tuua,” ütles Moore.

 

Ega avavõistlused pole ka intriigivaesed. Endine UFC meister, brasiillane Anderson Silva läheb vastamisi kaasmaalasega Bruno Machadoga. Gambiast pärit ja endine kahe kaalukategooria maailmameister Badou Jack läheb vastamisi kuulsa egiptlase Hany Atiyoga. Naiste vastasseisus kohtuvad belglanna Delfine Persoon ning võitmatu prantslanna Elhem Mekhaled.