Reklaam sulgub sekundi pärast

Poksiringis läheb matšiks viie maailmameistritiitli peale

Võitmatud Briti poksijad Josh Taylor ja Jack Catterall võitlevad sel laupäeval kergekeskkaalu (kuni 63,5 kg) viie maailmameistritiitli eest – WBA, WBC, IBF, WBO ja prestiižse USA poksijakirja The Ring vöö nimel.

Seda kauaoodatud matši kannavad laupäeva, 26. veebruari õhtul üle telekanal TV3 Sport Open ja järgmise põlvkonna teleteenus Go3. Ülekanne algab kell 21.00 eelmatšidega. 

Meistrivöösid kaitseb 31-aastane ja 178 cm pikk Josh Taylor Šotimaalt. Ta on võitnud kõik oma 18 profikarjääri matši (13 nokaudiga). Viimases matšis eelmise aasta mais alistas ta varem võitmatuna püsinud ameeriklase Jose Ramirez’i ning võitis WBC ja WBO meistritiitlid.

IBF tiitli võitis Taylor 2019. a mais, mil alistas Valgevenest pärit Ivan Barantšuki. Sama aasta oktoobris sai Taylorist ameeriklase Regis Prograisi alistamisega ka WBA ja The Ring’i tšempion.

Hetkel on Taylor IBFi vööd edukalt kaitsnud kolm ja WBA vööd kaks korda. Taylor on üks ainult kuuest profipoksijast maailmas, kes hoiab korraga nelja suure poksiorganisatsiooni tiitlit.

Väljakutsuja, 28- aastane ja 170 cm pikk inglane John Catterall pole samuti profikarjääri jooksul kordagi kaotanud. Tal on ette näidata 26 võitu (13 nokaudiga). Samas pole ta seni ühegi tipptasemel vastasega kohtunud. Viimases matšis 2020. a novembris alistas ta prantslase Abderrazak Houy. Catterall on varem olnud WBO rahvusvaheline meister ja alates 2017. a ka Suurbritannia meister.

Meeste duell pidi algselt toimuma eelmise aasta detsembris, kuid siis vigastas Taylor oma põlve. Suur hulk poksieksperte ennustab võitjaks just teda.

“Mis puutub tema oskustesse ja arukusse, siis Jack on üpris alahinnatud. Ta on kindlasti parem kui ta on seni välja näidanud, aga usun, et olen temast siiski paar taset kõrgemal. Arvan, et sellest tuleb väga oskuslik ja taktikaline matš, sest ta on üpris tark võitleja,” ütles Taylor.