Reklaam sulgub sekundi pärast

Poksimatš võitmatu poolaka ja tugeva briti vahel

zysk

18 võitu ja mitte ühtegi kaotust. See on muljetavaldav rekord, mida Poola poksija Przemyslaw Zysk enda nimel kannab. Sel laupäeval Coventrys (Ühendkuningriigis) proovib poolakas murda kohaliku Ühendkuninriigi poksija Sammy Eggingtoni võiduseeriat.

Poksimatš käib hetkel vakantse IBO (International Boxing Organization) kergekeskkaalu (kuni 69.9 kg) tiitli peale. 

28-aastane ja 180cm pikk Sammy Eggington on eelnevalt olnud Euroopa, Ühendkuningriigi ja Rahvaste Ühenduse kergekeskkaalu (kuni 67 kg) meister. Ta on poksiringis saavutanud 31 võitu (18 nokauti) ja seitse kaotust. Oma eelmises matšis septembris alistas Eggington Bilel Jkitou. Boxrec.com andmetel on Eggington Ühendkuningriigi super kergekeskkaalu divisjonis kolmas ja maailma arvestuses 16.

30-aastane  Przemyslaw Zysk on oma 18 matšist võitnud kuus nokautiga. Kuigi tasub arvesse võtta, et poolakas pole tipptasemel vastaste vastu veel läinud. Poksimatš Eggingtoniga on Zyski karjääri kõige suurem võitlus. Novembris alistas Zysk Venezuelast pärit Juan Ruizi. 

Poolakas on samuti alistanud eestlase Pavel Semionovi aastal 2018 ja lätlase Ivan Levitsky aastal 2020. 

Zysk võib olla küll Eggingtonist vanem, kuid britil on rohkem kogemust. Eggington on professionaalselt poksimisega tegelenud aastast 2012, mil poolakas ainult aastast 2016. 

Poksiüritust saab otseülekandena vaadata TV3 Sport ja uue põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel. Enne Zysk vs Eggington matši näidatakse mõningat soojendusvõitlust. Ülekanne algab 25. juunil kell 21.00.

Ameeriklane Jermell Charlo domineerib maailma super kergekeskkaalu divisjoni. Ta on kõigi suure nelja (WBA, WBC, IBF ja WBO) poksiorganisatsiooni meister.