Reklaam sulgub sekundi pärast

Glover Teixeira läheb võistlustulle Jiri Prochazkaga, et kaitsta oma UFC tiitlit

12 võitu järjest. Niivõrd muljetavaldava tulemuse on MMAs saavutanud Tšehhi päritolu Jiri Prochazka. Kas ta suudab ka oma võiduseeriat hoida, see selgub pühapäeval Singapuris, kui Prochazka läheb võistlustulle brasiillase Glover Teixeiraga. Mehed võistlevad poolraskekaalukategoorias (kuni 93kg). Teixeira kaitseb oma tiitlit. 

Foto: Ocelot MMA Twitter

Singapuris leiab aset teinegi tiitlivõistlus. Kõrgõstani päritolu Valentina Shevchenko astub võistlema brasiillasest Taila Santosega. Naised võistlevad kärbeskaalukategoorias (kuni 56,7kg). Kohtumine saab olema järjekorras teine. Shevchenko võidutses neli aastat tagasi.

Teine naiste vastasseis saab olema intriigiderohke. Naiste õlekaalukategoorias (kuni 52,2kg) astuvad võistlustulle hiinlanna Zhang Weili ja poolakas Joanna Jedrzejczyk. Kusjuures mõlemad on kahel korral kaotanud Leedu päritolu USA võitluskunstnikule Rose Namajunasele.

Intriigiderohketel võitlustel saab silma peal hoida TV3 Sport kanalil ja ka uue põlvkonna teleteenuses Go3. Ülekanne leiab aset 12. juunil kell 5.00.

42-aastane ja 188cm pikk brasiillasest veteran Glover Teixeiral on samuti Ameerika kodakondsus. Ta tõusis poolraskekaalu tšempioniks eelmise aasta oktoobris, võites Jan Blachowiczi teise raundi alistusega. See oli brasiillase järjestikuselt kuues võit.

Teixeiral on MMAs kokku saavutatud 33 võitu (sellest 18 nokauti) ja 7 kaotust. Brasillane pole UFC ringis peaaegu, et neli aastat kaotanud. Tiitli eest astub ta võitlustulle teist korda. Esimene kord leidis aset 2014. aasta aprillis ja siis kaotas ta legendaarsele ameeriklasele Jon Jonesile.

Teixeira on endine Brasiila maadlusmeeskonna liige ja teine vanim võitleja UFC ajaloos, kes on tulnud tšempioniks. Vanim UFC tšempion oli ameeriklane Randy Couture. Mees oli 43-aastane, kui võitjaks tuli. 

29-aastane ja 191cm pikk Jiri Prochazkal on väga jõulise löögiga ja on mitmesugustel MMA võistlustel kõigest kolmel korral kaotanud. Kokku on mees võistelnud 28 korda. Ta on nokauteerinud vastaseid 25 korda. Viimane kord kui tšehh eksis oli kaua aega tagasi – 2015. aasta detsembris. 

Eesolev matš saab olema Prochazka kolmas võitlus UFC puuris. Ta liitus organisatsiooniga kõigest kaks aastat tagasi. Esimesel kahel matšil nokauteeris mees šveitslase Volkan Oezdemiri ja ameeriklase Dominick Reyesi. Prochazka on endine kikkpoksija ja on varasemalt olnud ka kuulsa Jaapani MMA organisatsiooni Rizin meister.