Gaethje proovib murda Oliviera kümnematšilist UFC võiduseeriat

Gaethje

Brasiillast Charles Olivierat pole keegi UFC puuris alistanud viie ja poole aasta jooksul. USAs, Phoenixis astub talle tiitlivõitluses vastu tugev ameeriklane Justin Gaethje, kes proovib seda võiduseeriat murda.

Oliviera vs Gaethje on kergkaalu (alla 70,3 kg) tiitlikaitsmine. Phoenixis leiab aset veel üks tiitlivõitlus, kus ameeriklanna Carla Esparza läheb vastamisi Leedus sündinud ameeriklannaga Rose Namajunasega, mis on straw kaalukategooria (alla 52,2 kg) vastasseis.

UFC 274 ülekannet saab näha kanalil TV3 Sport ja uue generatsiooni teleteenuses Go3. Otseülekanne algab 8. mail kell 5.00. Enne tiitlivõitlust näidatakse kolme eelvõitlust, millest üheks on intrigeeriv kergkaalu võitlus ameeriklaste Tony Fergusoni ja Michael Chandleri vahel.

32aastane, 178 cm pikk Oliviera on tähistanud nüüd kümmet järjestikust võitu UFC oktagonis. Tema viimane kaotus oli 2017. aasta detsembris. Brasiillasel on hetkel MMA võistlusel 32 võitu (9 nokauti) ja 8 kaotust. Oliviera on UFC läbi aegade submission liider ning võitnud vastase alistumise teel 15 matši.

33aastane, 180 cm pikk Gaethje oli ajutine meister, kui ta võitis 2020. mais Tony Fergusoni. Gaethje on nüüdseks alistanud viis oponenti kuuest. MMAs on tal 23 võitu, millest 19 on ta oma võimsate sirgete ja haakidega võitnud. Ta on kaotanud küll kolmel korral, kuid ameeriklane on UFC kergekaalu edetabelis esimesel kohal.

29aastane, 165 cm pikk Rose Namajunas kaitseb oma tiitli teist korda. Eelmises kaitsmises sai Leedu juurtega võitleja hästi hakkama, kui ta alistas nokaudiga Hiinast pärit Zhang Weili. Namajunase jaoks on Esparza vastu tegemist rematšiga, kuna 2014. aastal tuli Esparza omavahelisest matšist võitjana välja. 34aastane, 155 cm pikk Esparza on endine straw kaalukategooria meister ning ta on oma viis viimast matši kõik võitnud.