UEFA Euro 2024

toob sinuni Lidl

Oma viimast EMi mängiv Ronaldo: olin omadega põhjas, kui meeskond vajas mind kõige rohkem

Diogo Dalot maha rahustamas Cristiano Ronaldot
Diogo Dalot maha rahustamas Cristiano Ronaldot — FOTO: Scanpix

Eile õhtul toimus Saksamaal EM-finaalturniiril kaheksandikfinaali kohtumine Portugali ja Sloveenia vahel, kus võitja otsustati alles pärast penaltiseeriat.

39-aastasel Cristiano Ronaldol oli suur võimalus viia oma rahvuskoondis kohtumist 105. minutil penaltist juhtima, kui Ronaldo penalti tõrjus Atletico Madridis mängiv Jan Oblak.

Pärast mööda löödud penaltit oli Ronaldo endast täitsa väljas ning hakkas pausi ajal nutma. Teda tulid lohutama mitmed tiimikaaslased, kuid Ronaldo oli selgelt löödud.

Pärast kohtumist andis Cristiano ka Portugali meediale intervjuu, kuid siis olid tal juba rõõmupisarad.

"Isegi kõige tugevamatel inimestel on oma [halvad] päevad. Olin põhjas, kui meeskond vajas mind kõige rohkem," ütles Ronaldo hiljem, enne kui taas pisaraid valas.

"Kurbus alguses on rõõm lõpus. Selline see jalgpall juba on. Hetked, seletamatud hetked. Tunnen end korraga kurvalt ja õnnelikult."

"Aga oluline on seda nautida. Meeskond tegi erakordset tööd. Me võitlesime lõpuni ja ma arvan, et me väärisime seda, sest meil oli rohkem autoriteeti." lõpetas Ronaldo

Portugal alistas Sloveenia penaltiseerias 3:0, kus skoori tegid Ronaldo, Fernandes ja Silva ning kõik kolm penaltit tõrjus Portugali poole pealt Diogo Costa.

Veerandfinaalis läheb Portugal vastamisi Prantsusmaaga, kes alistas kaheksandikfinaalis Belgia 1:0.