Mbappe Vs. Ronaldo – Üksteise kiitmisel kitsid ei oldud

Kylian Mbappe ja Cristiano Ronaldo
Kylian Mbappe ja Cristiano Ronaldo — FOTO: FRANCK FIFE / AFP

Täna õhtul lähevad Euroopa meistrivõistlustel veerandfinaalis omavahel vastamisi Prantsusmaa ja Portugal. Mõlema võistkonna superstaarid on selgelt teada - Kaptenid Kylian Mbappe (Prantsusmaa) ja Cristiano Ronaldo (Portugal). Samuti on toodud välja, et üks on Madridi Reali minevik ning teine tulevik kuna Mbappest sai ametlikult 1. juulist Madridi Reali mängumees. Viimati kohtusid mängumehed omavahel 2021. aasta EM-il, kui lepiti 2:2 viiki.

Esimest korda kohtusid Mbappe ja Ronaldo omavahel 17/18 hooaja Meistrite liiga kaheksandikfinaalis, kui omavahel olid vastamisi Madridi Real ja PSG. kahe mängu kokkuvõttes kolmel korral skoori teinud Ronaldo viis Reali toona 5-2 edasi ning võitis oma viimase Meistrite liiga trofee sel samal hooajal, kui finaalis oldi üle Liverpoolist 3:1.

Portugali ja Prantsusmaa näol on tegemist ka 2016. aasta EMi finaali korduskohtumisega, kui Parc de Princel Portugal võitis finaali 1:0 Ederi lisaaja väravast. Toona sai Ronaldo kohtumise esimsel poolajal vigastada ning pidi pisarates platsilt lahkuma. 2016. aastal kuulus Mbappe veel alles Prantsusmaa noortekoondisesse, kus ta ka koondise hotellist finaali vaatas.

Mbappe näol on tegemist ka suure Ronaldo austajaga. Käidi ju noorel Mbappel külas ning tema magamistoas oli Ronaldo Real Madridi pilte täis. 12-aastasena käis Mbappe ka Realis testimas ning kohtus seal ka Ronaldo endaga.

Samuti rääkis Mbappe enne kohtumist Portugaliga pressikonverentsil: "Ronaldo puhul ei loe kas ta võidab või kaotab, ta on andnud jalgpallile kõik ning inspireerinud kõiki, kaasaarvatud ka mind. Teist Ronaldot enam ei tule."

Pärast Mbappe üleminekut PSGst Real Madridi kommenteeris Ronaldo, et nüüd on tema kord jälgima hakkata Mbappe tegusid Hispaania pealinnas.