Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Võidukas Tatjana Mannima peale Tallinna maratoni: proovisin esimene ring kohe ikka meestega minna

Tatjana Mannima ja Raido Ränkel
Tatjana Mannima ja Raido Ränkel — FOTO: Adam Illingworth

Täna Kõrvemaal peetud 26. Tallinna Suusamaratoni võitis Raido Ränkel (Võru Suusaklubi), kes läbis 38 km distantsi ajaga 01:33:41. Naiste arvestuses oli kiireim Tatjana Mannima (Suusasemud I) ja tema ajaks fikseeriti lõpuprotokollis 01:41:48.

Kuula, mida rääkisid meeste ja naiste arvestuse võitja peale võistlust:

 

Suusapäeval sai tulemuse kirja kokku 328 liikujat. Suusabussi lõbusas tunnis ja Farmi lastesõitudel osales pea veerandsada last, kellest osadele oli see päris esimene suusasündmuse kogemus.

Võitjale järgnes klubikaaslane Marko Kilp (Võru Suusaklubi, 01:34:13.0) ning kolmanda koha võttis eelmisel nädalal Tartu juubelimaratonil rajarekordiga triumfeerinud Henri Roos (Team Fikala/Evecon, 01:34:16.0). Naiste arvestuses oli teine Merilin Jürisaar (Team Nordic Expérience, 01:48:01) ja kolmas Greete-Liisa Toom (Sakala Suusaklubi, 01:57:30.1).

Raido Ränkel tunnustas rajameistri tööd ja jäi päevaga rahule. „Kui Tallinna inimene vaatab aknast välja, siis ta ilmselt lund ei näe. Siia radadele jätkub seda veel mõnda aega, seega igal juhul tasub siia metsade vahele suusatama tulla, tänased olud olid ka väga head. Mõni jäime koht küll oli, kuid sealt libisesin üle ning suuskadele viga ei teinud mitte kuskil," sõnas võitja ja lisas, et endiselt saab suusatada ka tema praegustel koduradadel Haanjas.

Tallinna Suusamaratonil võitu püüdes kasutas spordimees juba läbi proovitud strateegiat. „Enne viimast teeninduspunkti on üks pikk ja lauge tõus, kus ma lootsin eest ära saada. Teadsin, et kui ma seal endast peaaegu kõik välja panen ja kui  keegi kannul püsib, siis järgmisel tõusul saan vahe sisse. Nii läkski," rõõmustas Ränkel.

Liidrisärgis startinud Tatjana Mannima jaoks jäi esikolmiku tempo püüdmatuks. „Vaatasin, et poisid läksid nii suure hooga eest ära, et neile mina järgi ei jõua. Leidsin enda jaoks seltskonna, mille tempo oli aeglasem ja mulle sobilik. Olen väga rahul ning loodan, et kõik kes täna rahale tulid, said siit väga palju positiivseid emotsioone," ütles Mannima.

19 km pikkusel poolmaratoni distantsil oli M15 arvestuses parim Rainer Treiel (Nõmme Spordiklubi) ajaga 01:11:24.0 ning N15 arvestuses Keyra-Laurette Kreegi (CFC Spordiklubi) ajaga 01:21:16.8.

Tallinna Suusamaratoni loojal ja tänase rajameistril Jüri Voodlal jätkus närvikõdi kuni varajaste hommikutundideni. „Suusatajatelt olen täna saanud ainult väga palju positiivset tagasisidet, kuid kogu viimane nädal on olnud üks suur närvide mäng. Eesti sünnipäeval sadas Kõrvemaal paduvihma pea 12 tundi jutti ja kui me kell kaks öösel rajale läksime, siis lõpuks enam ei sadanud, aga ära tuli koristada kolm maha langenud puud ning väga palju oksarisu," muljetas Voodla.

„Lisaks tuli vastu võtta otsus, kas läheme rajatraktoriga või yellowstone'i rajamasinaga. Valisime viimase ning see tasus end ära. Maratonipäeval tuli päikegi välja, rahvasportlased said sõitu nautida, meedikutel tööd polnud ning suusatada saab siin veel kindlasti ka algaval nädalal," ütles ta.

Järgmised etapid Rahvasuusatajate sarjas Estoloppet on Tamsalu-Neeruti maraton 3. märtsil ja Haanja maraton 9. märtsil. Lisainfo ja registreerimine www.estoloppet.ee.