Raio Piiroja krooniti Eesti suusameistriks

Raio Piiroja
Raio Piiroja — FOTO: Anu Piiroja

Täna toimunud 47. Haanja suusamaratoni võitis Henri Roos ajaga 1.39.59. Teise koha teenis Martin Himma, kes kaotas võitjale 22 sekundiga. Kolmas oli ukrainlane Oleksandr Lisohor (1.41.57). Kogu paremusjärjestus nähtav siit.

Meeste 45-vanuseklassis krooniti Eesti meistriks Hanjas täna Raio Piiroja (1:54.05). Endine Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja teenis üldarvestuses 22. koha ning edestas oma vanuseklassis teise koha saanud Tanel Tepaskenti üle viie minutiga.

— FOTO: Anu Piiroja

Üldarvestuses viiendana maratoni lõpetanud legendaarne Andrus Veerpalu tulemus tühistati, kuna võistlusjärgses kontrollis leiti tema suuskade alt keelatud fluori suusamääret.

Diskvalifitseerimise osaliseks sai ka naiste seas esialgu teise koha teeninud Tatjana Mannima, kuna ka tema oli kasutanud fluori sisaldavat suusamääret. Lisaks tühistati veel viie sportlase tulemused samal põhjusel.

Naiste arvestuses saavutas esikoha Teesi Tuul (1:52.33). Teine oli Teiloora Ojaste (1:55.55) ning kolmas Aveli Uustalu (1:57.21).

Rahvusvaheline suusaliit keelustas fluori sisaldavate suusamäärete kasutamise alates sellest hooajast.