Mitte ainult Veerpalu! Haanja maratonil diskvalifitseeriti ka Tatjana Mannima

Tatjana Mannima
Tatjana Mannima — FOTO: Kuvatõmmis videost

Täna toimunud 47. Haanja suusamaratoni võitis Henri Roos ajaga 1.39.59. Teise koha teenis Martin Himma, kes kaotas võitjale 22 sekundiga. Kolmas oli ukrainlane Oleksandr Lisohor (1.41.57). Kogu paremusjärjestus nähtav siit.

Viiendana maratoni lõpetanud legendaarne Andrus Veerpalu tulemus tühistati, kuna võistlusjärgses kontrollis leiti tema suuskade alt keelatud fluori suusamääret.

Haanja maratoni tehniline delegaat Vahur Leemets kinnitas Delfile, et Veerpalu tõesti diskvalifitseeriti võistluse järel.

Tema sõnul Veerpalu juhtunu kohta neile selgitusi andnud ei ole. „Las ta kommenteerib ise neid asju,“ lausus Leemets napisõnaliselt

Diskvalifitseerimise osaliseks sai ka naiste seas esialgu teise koha teeninud Tatjana Mannima, kuna ka tema oli kasutanud fluori sisaldavat suusamääret. Lisaks tühistati veel viie sportlase tulemused samal põhjusel.

Naiste arvestuses saavutas esikoha Teesi Tuul (1:52.33). Teine oli Teiloora Ojaste (1:55.55) ning kolmas Aveli Uustalu (1:57.21).

Rahvusvaheline suusaliit keelustas fluori sisaldavate suusamäärete kasutamise alates sellest hooajast.