MILLINE ALGUS! Olle Ilmar Jaama krooniti juunioride maailmameistriks

Olle Ilmar Jaama
Olle Ilmar Jaama — FOTO: EOL

Austrias Ramsaus täna alanud suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel tuli Olle Ilmar Jaama juunioride maailmameistriks.

19-aastane eestlane tuli juunioride maailmameistriks sprindis ajaga 13 minutit ja 15 sekundit. Hõbemedali teenis Jaama järel šveitslane Corsin Müller, kes kaotas eestlasele 29 sekundiga. Pronksmedali võitis Tšehhi sportlane Marek Sterba (+0.45).

Neidudest läks võit Rootsi, Elsa Brandt võitis sprindi ajaga 13:14.
Meie neidudest parima koha saavutas Birgit Rõõm, kes lõpetas distantsi 15. kohal (+2:53).

Olle kommentaar: "Enesetunne enne starti oli hea, pinge ka natuke peal, sest ikkagi viimased juunioride maailmameistrivõistlused. Rada oli päris unikaalne, sellist rada polegi varem sõitnud. Start oli mäe otsas ja rada mäest alla. Lõiked olid sama suured kui saanirajad, seega kohati oli päris keeruline nende eristamine. Õnneks tegin puhta ja sujuva soorituse. Kiirus oli suur, püüdsin pea selge hoida. Täna oli ilm kehv, aga see oli kõigile ühtviisi kehv, seega sõidu tegi võib-olla võrdsemaks ja kõigil oli vigadeta sõiduga võimalus heale kohale. Soovisin võistlusi hästi alustada, seega väike pingelangus on, ent mitu võistluspäeva on veel ees."

Birgiti kommentaar: "Väga rahule ei saa sooritusega jääda. Suuskade osas tegin eile vale otsuse, mis tänase ilmaga väga ei libisenud. Rajad oli halvasti nähtavad ja sõitsin mitu korda teedest mööda, kahte punkti tulid ka umbes 20-sekundilised vead. Kõige õigem oleks täna olnud otse punktidesse sõita teid kasutamata."

Meie teiste juunioride tulemused:
14. Timo Kudre 15:36 +02:20
16. Kennet Keerberg 13:58 +03:41
20. Kerto Kaasiku 15:19 +05:02
23. Erik Kersna 15:56 +05:39
26. Audun Palo 17:20 +07:03

Noorte arvestuses tegi tüdrukutest parima sprindisõidu Euroopa meistrivõistluste arvestuses Anett Liisa Parts, kes saavutas 6. koha, kaotust võitjale rootslanna Minna Turessonile +1:44.

Poistest oli parim Henri Kersna, kes poiste arvestuses saavutas 13. koha, kaotust võitjale šveitslasele Lavio Muellerile +02:50.

Anett Liisa kommentaar: "Rada algas kohe järsu laskumisega, seega olin pigem ettevaatlik. Edasi tuli väike eksimus ja kaotasin aega. Keskmine osa rajast läks üsna hästi, lõpus oli kiirus hea ja sain mõned sekundid tagasi võita. Päris rahule ei saa rajaga jääda, oleks võinud ikka veidi paremini kaarti lugeda. Ei julgenud ilmselt liiga palju riske võtta. Ilmastik tegi suusatamise üsna raskeks, sest nähtavus oli halb ja rajad sadas kiiresti kinni."

Henri kommentaar: " Lugesin kaarti väga kaua esimestes punktides, läks kaarti sisseelamiseks natuke liiga kaua aega ja leidnud kohe esimesi KP kaardil üles. Raja keskosas jõudsin konkurentidele järele. Raja lõpuosas olid tänu ilmale rajad kinni tuisanud, seega keeruline oli sõita, ent kiita saab määrdemehi. Minu suusad olid täna väga head. Seega algus tehtud."

Teised meie noorte tulemused:
23.Erik Kersna 15:56 +05:39

ENNE VÕISTLUST:

Täna algavad Austria Alpide tuntud suusakeskuses, Ramsaus, käesoleva hooaja tähtsaimad suusaorienteerumisvõistlused. 23.-27. jaanuarini selgitatakse neljal võistlusalal välja  täiskasvanute ja juunioride maailmameistrid ning noorte Euroopa meistrid. Esimesel võistluspäeval on kavas lühim individuaaldistants – sprint. Eeldatav võitja aeg jääb sprindis vahemikku 10-15 minutit. Võistluste otseülekannet on võimalik jälgida kanalil ETV2 algusega kl 12.25

Eesti koondis on täiskasvanute seas esindatud nelja mehe ja kuue naisega. Tiitlikaitsjana läheb rajale Daisy Kudre-Schnyder, kes on hetkel maailma edetabeli teine naine. Eesti meeste koondise esinumbriks on maailma edetabelis 16. kohal paiknev Mattis Jaama. Naistest lähevad võistlustulle veel Keidy ja Kaidy Kaasiku, Laura Elisabeth Lään, Doris Kudre ja Epp Paalberg ning meestest Andres Rõõm, Sander Pritsik ja Kevin Hallop.

Eesti juunioride koondist esindavad noormeestest Nansen Palo, Timo Kudre, Chris Marcus Krahv      ja kahe aasta eest juunioride MM-i tavarajal pronksi võitnud Olle Ilmar Jaama. Neidudest võistlevad Mareli Vaher, Birgit Rõõm ja Liis-Marii Kaso.

Noorte Euroopa meistrivõistlustel on Eesti eest väljas kuus noormeest – Markus Juhkam, Audun Palo, Henri Kersna, Erik Kersna, Kennet Keerberg ja Kerto Kaasiku ning ainsa neiuna mullu samal võistlusel kaks pronksi teeninud Anett Liisa Parts.

Koondise treener on Jaanus Teppan ja määrdemeister Erti Paalberg.