Reklaam sulgub sekundi pärast

VÕIMAS! Eesti teatenaiskond tuli Nove Mesto laskesuusatamise MMil neljandale kohale

Tuuli Tomingas
Tuuli Tomingas — FOTO: Scanpix

Tšehhis, Nove Mestos toimub tänavu laskesuusatamise maailmameistrivõistlused. Täna on teatesõitude päev. Eesti teatenaiskond sai täna hakkama suure sündmusega, kui lõpetati MMi teatesõit neljandal kohal. Kaotust võitjatele prantslannadele tuli 1:40.1

Eesti teatenaiskonna koosseisus oli täna: Regina Ermits, Tuuli Tomingas, Susan Külm ja Johanna Talihärm.

Regina Ermits pidi kasutama vaid ühe varupadruni ning vahetas Eesti teisele ringile välja kolmandana kui tema asemel startis Tuuli Tomingas.

Tomingas suutis pärast oma esimest lasketiiru viia Eesti esimeseks lastes puhtalt ning teises lasketiirus võttis Tomingas kaks lisapadrunit kuid viis Eesti esimesena lasketiirust välja ning meie teatenaiskond alustas kolmandat vahetust esimeselt kohalt. Tomingas vahetas Eesti välja 19.2 sekundilise eduga.

Kolmandana startis Eesti koosseisust Susan Külm, kes võttis vahetuse üle esimesena ning sai samuti suurepäraselt hakkama. Külm pidi võtma esimeses lasketiirus ühe varupadruni ning lahkus liidrina. Teises lasketiirus eksis eestlanna veel korra ning langes kolmandaks. Külm vahetaski Eesti välja kolmandana ning ankrunaiseks oli Eestil Johanna Talihärm. 

Ankrunaine Talihärm tõi lõpuks Eesti üle finišijoone neljandana. Maailmameistriks tuli Prantsusmaa, teine Rootsi ning pronks läks Saksamaale. Ebaõnnestunud favoriidid Norrast tulid alles kümnendaks.