Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas läheb Otepää MK-etapi viimasel päeval Ilvesel? Laskesuusatamise MM-il toimuvad jälitussõidud

Kristjan Ilves ja fännid
Kristjan Ilves ja fännid — FOTO: Tarmo Tomson

Täna toimub kahevõistlejatel Otepääl MK-sarja viimane osavõistlus. Tšehhis Nove Mestos jätkuvad täna laskesuusatamise maailmameistrivõistlused naiste ja meeste jälitussõitudega.

Kahevõistluse MK-etapi kolmas ja viimane võistluspäev Otepääl algab meeste jaoks kell 11.15 suusahüpetega. Kahel eelneval päeval on Kristjan Ilves saavutanud Jarl Magnus Riiber järel teise koha. Kuidas läheb täna?

Tehvandi spordikeskuses avati reedel kahevõistluse MK-etapp mass-stardiga. See tähendab, et võistlejad suundusid esmalt murdmaarajale ning pärast seda hüppemäele. Meestes võitis suusasõidu Jarl Magnus Riiber ning Kristjan Ilves kaotas suusarajal Riiberile 2,4 sekundit. Hüppemäel järgnenud tulemuste põhjal krooniti eilse päeva võitjaks Riiber, kuid Kristjan Ilves rõõmustas kodupublikult kõrge teise kohaga. Kolmanda koha saavutas Johannes Lamparter. Naistest võitis reedese võistluspäeva Gyda Westvold Hansen.  

Laupäevane võistluspäev algas Tehvandi spordikeskuses naiste ja meeste individuaalvõistlusega. Nii suusastaadionil kui hüppemäel valitsesid ideaalsed tuuleolud ning pealtvaatajaid oli kohale tulnud ligi 3000. Hüppevõistluse võitis Kristjan Ilves, lennates 98 meetri kaugusele ning teenides 127,7 punkti. Ilvese edu murdmaarajale minnes oli Lamparteri ees 5 sekundit ning Riiberi ees 10 sekundit. Murdmaarajal püsisid liidritena Ilves, Riiber, Lamparter ja vennad Retteneggerid ning viiene grupp pakkus publikule põnevat vaatemängu kuni viimase ringini. Finišisirge ületas esimesena Riiber ning Ilves kordas oma reedest tulemust ning saavutas kõrge teise koha. 

 

Laskesuusatamise MM jätkub täna kell 15.20 naiste ja kell 17.45 meeste jälitussõiduga. 

Reedel toimunud naiste 7,5 kilomeetri sprindisõidus võtsid prantslannad lausa nelikvõidu. 

27-aastane Julia Simon tuli maailmameistriks oma kaasmaalaste ees. Teise koha teenis Justine Braisaz-Bouchet (+4,9) ja kolmanda Lou Jeanmonnot (+40,8). Nelikvõidu kindlustas Prantsusmaale Sophie Chauveau (+44,2). Fantastilise viienda koha teenis lätlanna Baiba Bendika (+46,5), kes alles neli kuud tagasi emaks sai.

Eesti koondise parima tulemuse eest hoolitses eile Tuuli Tomingas, kes lõpetas võistluse 24. kohaga (+1.56,3). Regina Ermits jagas 25. ja 26. kohta (+1.56,6). Eile oma esimese stardi teinud Susan Külm sai 41. (+2.27,4) ja Johanna Talihärm 63. koha (+3.19,6).

Eile toimunud meeste 10 km sprindisõidus võtsid omakorda kolmikvõidu norralased.

26-aastane Sturla Holm Lägreid tuli maailmameistriks oma kaasmaalase Johannes Thingnes Bö ees (+3,5). Kolmikvõidu tõi Norra koondisele Vetle Sjaastad Christiansen (+18,6). Esimesena jäi medalist ilma prantslane Éric Perrot (+28,9).

Eesti koondise parima tulemuse eest hoolitses eile Rene Zahkna, kes sai 36. koha (+2.52,8). Kristo Siimer sai 64. (+3.43,0) ning oma esimese stardi MM-il teinud Raido Ränkel 51. koha.

 

Ajakava

Pühapäeval, 11. veebruaril

11.15 Kahevõistlus – Otepää – suusahüpped – Kristjan Ilves

14.15 Kahevõistlus – Otepää – murdmaasuusatamine 10 km – Kristjan Ilves

15.20 Laskesuusatamine - Nove Mesto - naiste 10 km jälitussõit - Tuuli Tomingas, Susan Külm. Regina Ermits

17.45 Laskesuusatamine - Nove Mesto - meeste 12,5 km jälitussõit - Rene Zahkna, Raido Ränkel