Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristjan Ilves lõpetas koduse MK-etapi Otepääl neljanda kohaga

Kristjan Ilves
Kristjan Ilves — FOTO: Tarmo Tomson

Täna toimus kahevõistluse MK-sarja viimane osavõistlus Otepääl. Kahel eelneval päeval teise koha teeninud Kristjan Ilves lõpetas koduse etapi neljanda kohaga.

27-aastane Ilves tegi hüppemäel täna 100,5 meetrise õhulennu ning teenis 129,2 punkti, mis andis kolmanda koha. Hüppevõistluse võitnud MK-sarja üldliider Jarl Magnus Riiber sai kirja 103 meetrit ja 135,2 punkti. Norraka ja eestlase vahele mahtus austerlane Stefan Rettenegger (99 m, 129,8 p).

10 km murdmaasõidul esimesena rajale pääsenud Riiber kedagi täna järele ei lasknud ning võttis oma kolmanda võidu Otepääl. Teise koha teenis Stefan Rettenegger ning eestlase eest napsas kolmanda koha sakslane David Mach. Kahel eelneval päeval teise koha teeninud Kristjan Ilves lõpetas koduse etapi tubli neljanda kohaga.

Tänase võistluspäeva TOP 15 (kogu paremusjärjestus nähtav siit)

 

ENNE TÄNAST VÕISTLUSPÄEVA:

Tehvandi spordikeskuses avati reedel kahevõistluse MK-etapp mass-stardiga. See tähendab, et võistlejad suundusid esmalt murdmaarajale ning pärast seda hüppemäele. Meestes võitis suusasõidu Jarl Magnus Riiber ning Kristjan Ilves kaotas suusarajal Riiberile 2,4 sekundit. Hüppemäel järgnenud tulemuste põhjal krooniti eilse päeva võitjaks Riiber, kuid Kristjan Ilves rõõmustas kodupublikult kõrge teise kohaga. Kolmanda koha saavutas Johannes Lamparter. Naistest võitis reedese võistluspäeva Gyda Westvold Hansen.  

Laupäevane võistluspäev algas Tehvandi spordikeskuses naiste ja meeste individuaalvõistlusega. Nii suusastaadionil kui hüppemäel valitsesid ideaalsed tuuleolud ning pealtvaatajaid oli kohale tulnud ligi 3000. Hüppevõistluse võitis Kristjan Ilves, lennates 98 meetri kaugusele ning teenides 127,7 punkti. Ilvese edu murdmaarajale minnes oli Lamparteri ees 5 sekundit ning Riiberi ees 10 sekundit. Murdmaarajal püsisid liidritena Ilves, Riiber, Lamparter ja vennad Retteneggerid ning viiene grupp pakkus publikule põnevat vaatemängu kuni viimase ringini. Finišisirge ületas esimesena Riiber ning Ilves kordas oma reedest tulemust ning saavutas kõrge teise koha.