Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilves teenis Otepää MK-etapi viimasel võistluspäeval hüppemäel kolmanda koha, Riiber purustas mäerekordi

Kristjan Ilves
Kristjan Ilves — FOTO: Tarmo Tomson

Täna toimub kahevõistluse MK-sarja viimane osavõistlus Otepääl. Hüppemäel näitas pikimat õhulendu Jarl Magnus Riiber, kes hüppas kahevõistlejate uueks mäerekordiks (Otepää) 103 meetrit. Kristjan Ilves sai kolmanda koha.

27-aastane Ilves sai hüppemäel kirja täna 100,5 meetrise õhulennu ja 129,2 punkti. Hüppevõistluse võitnud MK-sarja üldliider Jarl Magnus Riiber sai kirja 103 meetrit ja 135,2 punkti. Norraka ja eestlase vahele mahtus austerlane Stefan Rettenegger (99 m, 129,8 p).

10 km murdmaasõit algab kell 14.15. Ilves saab 24 sekundit hiljem rajale kui Riiber ning vaid 2 sekundit peale austerlast.

Paremusjärjestus peale hüppevõistlust ja enne murdmaasõitu:

 

ENNE TÄNAST VÕISTLUSPÄEVA:

Tehvandi spordikeskuses avati reedel kahevõistluse MK-etapp mass-stardiga. See tähendab, et võistlejad suundusid esmalt murdmaarajale ning pärast seda hüppemäele. Meestes võitis suusasõidu Jarl Magnus Riiber ning Kristjan Ilves kaotas suusarajal Riiberile 2,4 sekundit. Hüppemäel järgnenud tulemuste põhjal krooniti eilse päeva võitjaks Riiber, kuid Kristjan Ilves rõõmustas kodupublikult kõrge teise kohaga. Kolmanda koha saavutas Johannes Lamparter. Naistest võitis reedese võistluspäeva Gyda Westvold Hansen.  

Laupäevane võistluspäev algas Tehvandi spordikeskuses naiste ja meeste individuaalvõistlusega. Nii suusastaadionil kui hüppemäel valitsesid ideaalsed tuuleolud ning pealtvaatajaid oli kohale tulnud ligi 3000. Hüppevõistluse võitis Kristjan Ilves, lennates 98 meetri kaugusele ning teenides 127,7 punkti. Ilvese edu murdmaarajale minnes oli Lamparteri ees 5 sekundit ning Riiberi ees 10 sekundit. Murdmaarajal püsisid liidritena Ilves, Riiber, Lamparter ja vennad Retteneggerid ning viiene grupp pakkus publikule põnevat vaatemängu kuni viimase ringini. Finišisirge ületas esimesena Riiber ning Ilves kordas oma reedest tulemust ning saavutas kõrge teise koha.