Juunioride maailmameistriks tulnud Olle Ilmar Jaama: õnneks tegin puhta ja sujuva soorituse

Olle Ilmar Jaama (keskmine)
Olle Ilmar Jaama (keskmine) — FOTO: Krappel, Kirchmeir

Austrias Ramsaus täna alanud suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel tuli Olle Ilmar Jaama juunioride maailmameistriks.

19-aastane eestlane tuli juunioride maailmameistriks sprindis ajaga 13 minutit ja 15 sekundit. Hõbemedali teenis Jaama järel šveitslane Corsin Müller, kes kaotas eestlasele 29 sekundiga. Pronksmedali võitis Tšehhi sportlane Marek Sterba (+0.45).

Olle kommentaar: "Enesetunne enne starti oli hea, pinge ka natuke peal, sest ikkagi viimased juunioride maailmameistrivõistlused. Rada oli päris unikaalne, sellist rada polegi varem sõitnud. Start oli mäe otsas ja rada mäest alla. Lõiked olid sama suured kui saanirajad, seega kohati oli päris keeruline nende eristamine. Õnneks tegin puhta ja sujuva soorituse. Kiirus oli suur, püüdsin pea selge hoida. Täna oli ilm kehv, aga see oli kõigile ühtviisi kehv, seega sõidu tegi võib-olla võrdsemaks ja kõigil oli vigadeta sõiduga võimalus heale kohale. Soovisin võistlusi hästi alustada, seega väike pingelangus on, ent mitu võistluspäeva on veel ees."

Teiste eestlaste tulemuste kohta saab lugeda pikemalt siit.