Ilves tegi suurel mäel tagasihoidliku hüppe, Riiber näitas klassi

Kristjan Ilves
Kristjan Ilves — FOTO: Flawia Krawczyk

Kahevõistluse MK-sari jätkus täna Oslos Lillehammeris suure mäe hüpetega, kus Kristjan Ilves väga head tulemust enda kohta kirja ei saanud. Eestlane hüppas 125 meetrit ja kogus 126,7 punkti, mis andis 16. koha.

Norralane Jarl Magnus Riiber oli hüppemäel taas teisest klassiss, kui hüppas 141 meetrit ja kogus lausa 162,1 punkti. Tema edu austerlase Johannes Lamparteri ees on enne murdmaasõitu 55 sekundit. Ilves pääseb rajale liidrist 2.22 hiljem. Vaata kõiki tulemusi SIIT.

10 km suusasõit algab kell 12.30.

ENNE VÕISTLUST:

Kahevõistluse MK-sarja etapil Oslos Lillehammeris teenis Kristjan Ilves laupäeval seitsmenda koha. Võidu võttos taaskord norrakas Jarl Magnus Riiber.

Normaalmäe suusahüpetes saavutas Kristjan Ilves täna 97,5-meetrise hüppe eest 134,7 punkti ning kolmanda koha. Hüppemäel näitas pikimat õhulendu Jarl Magnus Riiber, kes lendas ainsa sportlasena üle saja meetri (102 m) ning sai kirja 153,8 punkti. Norraka ja eestlase vahele mahtus jaapanlane Ryota Yamamoto, kes sai 99,5-meetrise hüppe eest 139,9 punkti.

10 km murdmaasõidule esimesena läinud Riiber alustas 56 sekundit enne Yamamotot ning 1.16 enne Ilvest. Eestlase järel startisid austerlased Thomas Rettenegger (+1.20) ja Martin Fritz (+1.23) ning kuuendana norralane Jens Luraas Oftebro (+1.24).

Riiber teenis lõpuks kindla võidu, edestades teiseks ja kolmandaks tulnud kaasmaalasi Jens Luraas Oftebrod 35,5 ja Jörgen Graabakit 36,8 sekundiga. Ilves sai lõpuks seitsmenda koha (+42,2).