Reklaam sulgub sekundi pärast

Henry Sildaru tuli Laaxis toimunud MK-etapil kümnendaks

Henry Sildaru
Henry Sildaru — FOTO: EOK

17-aastane Henry Sildaru osales sel nädalal Šveitsis toimuval freestyle suusatamise MK-etapil. Sildaru pääses esmakordselt MK-sarjas finaali ning oli samuti kõige noorem sportlane finaalis.

Esimesel laskumisel kogus Sildaru 57.96 punkti ning pärast esimest ringi oli eestlane üheksandal positsioonil. Võistlust läks juhtima pärast avaringi finaalis valitsev maailmameister Norrast Birk Ruud, kes kogus suisa 85.76 punkti. Teine oli Kanadast pärit Max Moffatt, 81.63 punktiga ning kolmas võõrustajate lemmik šveitslane Andri Ragettli, 81.51 punkti.

Teisel laskumisel õnnestus Sildaru palju paremini ning teenis 67.78 punkti ning tõusis tagasi üheksandaks, kus ta lõpetas pärast esimest tiiru. Seitsmes koht jäi Sildarule vaid punkti kaugusele.

Laaxi MK-etapi võitis lõpuks ikkagi valitsev maailmameister Birk Ruud, kelle kogusummaks tuli 87.01. Teine koht kuulus ameeriklasele Mac Forehandile, kes esimeses tiirus ebaõnnestus. Forehand suutis teises tiirus suurepärase ringi kokku panna ning koguda 86.28 punkti. Kolmas koht läks Max Moffattile, summaga 85.91.

TOP 12:

TOP 12
TOP 12 — FOTO: Kuvatõmmis FIS