Reklaam sulgub sekundi pärast

Endised õpilased süüdistavad Anna Levandit väärkohtlemises

Anna Levandi
Anna Levandi — FOTO: TV3

Eesti Antidopingu ja Spordieetika (EADSE) sihtasutusele on laekunud avaldused, kus endised õpilased ja lapsevanemad süüdistavad tuntud iluuisutreenerit Anna Levandit vaimses ja füüsilises väärkohtlemises, teatas ERR Sport.

Esimene kirjalik kaebus Levandi suhtes laekus EADSE-le vahetult enne jõule.
ERR-ile teadaolevalt puudutavad mitmed juhtumid 12 aastat Levandi käe all treeninud Eva-Lotta Kiibust. EADSE-le esitatud avalduses on kirjas, et olümpiahooaja alguses tõstis Levandi Kiibuse treeningkoormusi ning uisutaja jalad ei pidanud sellele vastu, tekkis kõõlusepõletik ja närvikahjustused, mida pärast olümpiat ka opereeriti.

„Asi läks ikka nii hulluks, et kümme päeva enne Pekingi olümpiat Anna sülitas trennis peale ebaõnnestunud hüpet talle peale, viskas teda uiskudega, tuli lähedale näo juurde ja lõi lähedalt näost napilt mööda vastu pleksiklaasi,“ rääkis anonüümseks jääda soovinud ema ERR-ile.

Ta jätkas: „Tema puhul on tavaline kasutada lapsi treenides sõnu daun, debiilik, printsess (seda siis irooniaga).“

Levandi ise oli süüdistustest šokeeritud ning pidas neid absurdseteks. Samas ta tunnistas, et pole treenerina veatu. „Kui olen mõjunud oma treeneritööd tehes liiga karmina või kui keegi on tundnud ebaõiglust või – hullem veel – pidanud minu sõnu pahatahtlikkuseks –, siis mul on selle pärast väga kahju,“ kirjutas Levandi Pealtnägijale.

Rahvusringhääling on rääkinud ka paljude Levandi endiste õpilaste või nende pereliikmetega ning ka mitmete treeneritega. Kõikide jutust koorub välja sarnane muster – uisutajad lahkuvad Levandi hoole alt vaimselt või füüsiliselt katkistena, peamiselt siirdutakse teiste treenerite juurde, aga mitmel juhul lõpetatakse sootuks karjäär.

Refereeritud artikli täistekst ERR-i spordiportaalis.