Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestlase hoolealune võitis esmakordselt MK-etapi, parim eestlanna 57.

Lena-Häcki Gross
Lena-Häcki Gross — FOTO: Scanpix

Laskesuusatamise MK-sari jätkub sel nädal Itaalias, Anterselvas. Samuti toimus täna esmakordselt uus võistlusformaat ka naistel.

Kui Mehed läbivad lühikesel tavadistantsil 20 kilomeetri asemel hoopis 15 kilomeetrit ning trahviminuti asemel on iga möödalask 45 sekundit, siis naised läbivad 15 kilomeetri asemel 12,5 ning trahviminuti asemel samuti 45 sekundit.

Stardis pidi olema täna kokku 100 sportlast ning eestlasi stardis neli: Susan Külm, Tuuli Tomingas, Regina Ermits ja Hanna-Brita Kaasik. Paraku Ermits lõpuks ikkagi starti ei tulnud ning eestlannasi ikkagi startis hoopiski kolm ja sportlasi 98.

Uues võistlusformaadis säras šveitslane Lena Häcki-Gross, kelle üheks treeneriks on Kein Einaste. Häcki-Gross suutis lasta täna lasketiirus nullid ning tema lõppajaks oli 36:49.0. Teine ja kolmas koht läks Prantsusmaale. Julian Simon teine ning kolmas oli Lou Jeanmonnot. Simonil kaotust võitjale 20.2 kahe möödalasuga ning Jeanmonnot`il  31.4 sekundit ühe möödalasuga.

Parim eestlanna oli täna Susan Külm, kes eksis lasketiirus neljal korral ning kaotust võitjale kogunes 5:14.0. Tuuli Tomingase lõppkohaks jäi täna 70. Lasketiirus lausa 6 möödalasku, kaotust võitjale 6:41.1. Hanna-Brita Kaasik lõpetas täna omakorda 78. kohal ja samuti eksis lasketiirus kuuel korral nagu Tomingas, kaotust Häcki-Grossile 7:12.2.