Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti murdmaasuusakoondist laastab Östersundis koroonaviirus

Alvar Johannes Alev
Alvar Johannes Alev — FOTO: Scanpix

Sel hooajal paljudele suurriikidele muret teinud ja ka Eesti laskesuusatajaid kimbutanud koroonaviirus murdis maha suurema osa meie murdmaasuusa koondisest, kes viibib Östersundi MK etapil. Peale laupäevast sprindivõistlust kurtsid mitmed sportlased kehas jõuetust ja tehtud proovid näitasid kõige hullemat – kolm meest neljast startinust on nakatunud koroonaviirusega. Lisaks stardis olnud sportlastest on positiivse testi teinud Alvar Johannes Alev ja samuti pooled hooldetiimi liikmed. 

Östersundis kohapeal viibiva Eesti koondise juhi Aivar Rehemaa sõnul ollakse hetkel edasiste plaanide osas äraootaval seisukohal ja elatakse päev korraga. Rehemaa: „Kõik eelnevad päevad on olnud korras ning ka täna hommikul ei osanud kahtlustada, et midagi on viltu. Sümptomeid ei olnud. Haigestunud mehed reisivad esimesel võimalusel kohe koju end ravima ja loodame, et nad taastuvad kiiresti.

Hooaeg on veel noor ja eesmärk on kahjusid minimeerida. Hetkel terved olevad Keidy ja Kaidy Kaasiku elavad nii meestest kui hooldetiimist eraldi hotellis ning loodan, et neil õnnestub pääseda ja Trondheimis stardis olla. Mis puutub hooldetiimi liikmetesse, siis hetkeseisuga oleme nii mina kui ka Eero Bergman kahjuks koroonaviirusesse nakatunud.

Teised on veel rivis. Kindlasti loodame meeskonnaga stardis olla aastavahetusel algaval Tour de Skil. Elame päev korraga ja leiame lahendused, et tüdrukud saaksid edukalt võistelda veel siin ja järgmisel nädalal Trondheimis.“ „Ühe mõtte ütleksin veel, et edu tähendab tõusta ainult korra rohkem, kui sa oled kukkunud. Ma tean, et küll me tõuseme!“ lõpetas Rehemaa telefonikõne.

MK sari jätkub juba homme Östersundis, kus meie sportlastest on stardis Keidy ja Kaidy kaasiku (kui ei toimu negatiivseid arenguid) ning nädala pärast liigub karavan järgmise aasta maailmameistrivõistluste toimumiskohta Trondheimi.