Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti kurlingupaar võitis Kanadas suure slämmi finaalturniiri

Harri Lill ja Marie Kaldvee
Harri Lill ja Marie Kaldvee — FOTO: WCF

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill võitis Kanadas suure slämmi finaalis olümpiamängude hõbemedaliste tulemusega 10:5. Kaldvee ja Lille jaoks on tegemist teise järjestikuse suure slämmi võiduga.

Kanada Grand Slami Mixed Doubles Superseries turniiri finaalvõistluse finaalis kohtusid Kaldvee ja Lill Norra tugevaima kurlingupaariga Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten.

Eestlased mängisid finaalis enesekindlalt - teises voorus võideti kolm punkti ja neljandas voorus veel viis punkti lisaks. Enne viienda vooru algust oli seis 8:2 eestlaste kasuks. Vastasel õnnestus viiendas voorus võita kolm punkti, kuid Eesti kurlingupaar vastas kahe punkti võitmisega kuuendas. Kohtumine lõppes Eesti tugeva ülekaaluga 10:5.

Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten on maailma üks tugevamatest kurlingupaaridest. Norrakad on 2022. aasta Pekingi olümpiamängude hõbemedalistid ja 2018. aasta Pyeongchangi olümpiamängude pronksmedali võitjad. Norra kurlingupaari saavutuste hulka kuulub ka MMi hõbe. Intriigi lisab ka fakt, et Magnus Nedregotten oli ka Kaldvee ja Lille treener.

Kaldvee ja Lille jaoks on tegemist teise järjestikuse Kanada suure slämmi finaalturniiri võiduga. Möödunud aastal õnnestus Kaldveel ja Lillel võit koju tuua, alistades finaalis Šveitsi esinduse Perret ja Rios kindla tulemusega 11:2.

 Grand Slami Mixed Doubles Superseries turniiri finaalvõistlus toimus Kanadas Brantfordis. Finaalvõistluses Players Championship osales turniiri osavõistluste 20 parimat võistkonda. Võistluse auhinnafond on 20 000 Kanada dollarit.