Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti kurlingupaar teenis MMil neljanda võidu

Marie Kaldvee
Marie Kaldvee — FOTO: World Curling Federation

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill alistas Rootsis toimuvatel segapaaride maailmameistrivõistlustel kindlalt Saksamaa esinduse, teenides alagrupi mängudes neljanda võidu.

Eile õhtuses mängus pidi Eesti vastu võtma kolmanda kaotuse, tunnistades Norra paremust tulemusega 9:4. Eesti kurlingupaari jaoks oli mängu algus raske ning sisse tuli ka eksimusi, kuid kriitiliseks muutus seis juba kolmandas voorus, kui vastane võitis viis punkti. Paraku ei õnnestunud Kaldveel ja Lillel kaotusseisust välja tulla ning kirja sai MM’i kolmas kaotus.

Täna, päeva esimeses mängus, kohtus Eesti Saksamaa esindusega. Eesti kurlingupaar kontrollis mängu ning juhtohjad haarati juba mängu esimesest voorust alates. Vastasel lasti punkte võtta ühe punkti kaupa 2. ja 5. voorus ning kohtumine lõppes Eesti veenva võiduga 10:2.

Praegu asub Eesti alagrupis nelja võidu ja kolme kaotusega viiendal kohal ning täna õhtul kohtub Eesti valitseva olümpiavõitja Itaaliaga. Tegemist on Eesti jaoks otsustava mänguga, mis suure tõenäosusega otsustab Eesti võimaluse alagrupist edasi pääsemiseks. Hetkel ei ole enam A alagrupis täiseduga võistkondi, alagrupi liider Šveits sai kirja esimese kaotuse Taani esinduselt.

Alagrupist edasipääsejad selguvad homme ning alagrupi võitja pääseb otse poolfinaali. Alagrupi teine ja kolmas koht peavad edasipääsu eest mängima play-off´is.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse 20.–27. aprillini Rootsis Östersundis. Möödunud aastal saavutasid Kaldvee ja Lill MMil 5. koha, korrates seega oma senist parimat tulemust aastast 2019.

Eesti kurlingupaar hoiab hetkel maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas 2. kohta. Kaldvee ja Lill on sel hooajal edukalt mänginud mitmeid MK-etappe Euroopas ning Kanadas võideti teist aastat järjest kõrgetasemeline Grand Slami turniir.