Reklaam sulgub sekundi pärast

Suvine üleminekuaken: kõige olulisemad tehingud ühes kohas

haaland2

Suvine üleminekuaken on täies hoos ning Euroopa klubid püüavad enne järgmist hooaega oma meeskondi tugevdada. Enne üleminekuturu sulgemist 1. septembril näeme tõenäoliselt mitmeid kõrgetasemelisi tehinguid ja see on parim koht, kus end viimaste uudistega kursis hoida.

Alustame sellega, et heidame pilgu mõnele siiani kõige olulisemale üleminekule ja seejärel uurime, millised klubid on kaotanud tähtsaid mängijaid ning mida nad võiksid selle kompenseerimiseks ette võtta. Käesolevat artiklit uuendatakse suve jooksul pidevalt, seega leiate siit alati viimased uudised. 

Olulisimad üleminekud
Erling Haaland Borussia Dortmundist Manchester Citysse

Juba mitu kuud on ennustatud, kuhu Erling Haaland sel suvel lõpuks läheb, sest Norra koondislase vastu olevat huvi tundnud Bayern München, Real Madrid, Chelsea, Manchester United, Liverpool, Barcelona ja Pariisi Saint-Germain.

Lõpuks võitis tema allkirja pärast võitluse Manchester City, sest Premier League’i meistrid kasutasid Haalandi Borussia Dortmundi lepingus olnud 60 miljoni euro suurust väljaostuklauslit.

Tõupuhta tipuründaja puudumine ei takistanud Cityt eelmisel hooajal kuigi palju, kuid järgmisel hooajal muutuvad nad oma ridades oleva Haalandiga kindlasti veelgi ohtlikumaks vastaseks nii kodus kui ka võõrsil.

Antonio Rüdiger Chelseast Real Madridi 

Real Madrid võis jääda ilma oma peamisest sihtmärgist Kylian Mbappe’st, kuid vähemalt on nad värvanud teise lepinguta mängija. Antonio Rüdiger oli üks Premier League’i parimaid kaitsjaid ja tema lahkumine on Chelseale suur kaotus, lisaks tuleb sama kaliibriga asendaja leidmiseks suuri summasid kulutada.

Rüdiger läheb tõenäoliselt järgmisel hooajal otse Madridi algkoosseisu. Ta loeb mängu hästi, on suurepärane üks-ühele kaitsja ja suudab sammu pidada ka kõige kiiremate ründajatega, mis võimaldab tema meeskonnal kaitsemängus edukas olla.

Ivan Perišić Interist Tottenham Hotspuri 

Antonio Conte näib olevat võitnud oma lahingu Daniel Levy’ga: Tottenham paistab nüüd olevat valmis palkama mängijaid, kes suudavad neile kiiresti võidu tuua, isegi kui lepingud ei ole tõenäoliselt pikaajalised. 33-aastane Perišić läheneb oma karjääri lõpule, kuid ta on endiselt hea mängija, kes Conte all varemgi pallinud.

Kuigi horvaat on võimeline tegema ka enamat, kasutatakse meest tõenäoliselt Põhja-Londonis tõusva äärekaitsjana. Lisaks kvaliteedile toob Perišić Tottenhami riietusruumi ka auhindade võitmise kogemuse: ta on Müncheni Bayerniga võitnud Bundesliga ja Meistrite liiga ning Interiga Serie A.

Suured kaotused
Kuidas saab Dortmundi Borussia ilma Erling Haalandita hakkama?

Haaland lõi Dortmundi eest 89 mängus 86 väravat, seega võib päris kindlas kõneviisis öelda, et neil saab olema raske leida sama resultatiivset asendajat. Positiivne on see, et Borussia on juba mõnda aega teadnud, et norralane otsib sel suvel uusi karjamaid ning see varajane kokkulepe on klubi fännide poolt hästi vastu võetud.

Dortmund on käesoleval üleminekuperioodil kindlasti kiirelt tegutsenud, sõlmides juba lepingud Niklas Süle, Nico Schlotterbecki, Karim Adeyemi, Salih Ozcani ja Marcel Lotkaga. Adeyemi, kes lõi eelmisel hooajal Red Bull Salzburgi eest 23 väravat, peaks Haalandi suured kingad vähemalt osaliselt kenasti täitma.

Kui suur kaotus on Paul Pogba Manchester Unitedile?

Seda pole žürii veel otsustanud. Kuigi Pogba võimeid ei saa kahtluse alla seada, pole ta Manchester Unitedis oma potentsiaali täitnud. Mõned toetajad olid pettunud, et klubi kaotas ta juba teist korda üleminekutasuta, ehkki United peab enda peale võtma suure osa süüst, et see tehing ei õnnestunud. 

Kõnekas on see, et väidetavalt on Pogba värbamisest huvitatud paljud tippmeeskonnad Real Madridist Pariisi Saint-Germainini, samuti on temast väga huvitatud Juventus, kuhu ta Manchester Unitedist lahkudes ka eelmisel korral siirdus. Itaalia klubi on selles võidujooksus selge favoriit ning Pogba peaks peagi oma järgmise ülemineku kinnitama.