Reklaam sulgub sekundi pärast

Kõik mida on vaja teada kihlvedude sõlmimise kohta Eestis

SISUTURUNDUS

kihlvedude
Aksh Yadav, Unsplash

Eesti on Põhja-Euroopas asuv väikeriik, kus on umbes 1,3 miljonit elanikku. Enne iseseisvuse saavutamist aastal 1991 oli see osa Nõukogude Liidust. Euroopa Liidu liikmena seadustas Eesti hasartmängud aastal 1995 ja vaatamata väiksele rahvaarvule on riik koduks ka mitmele online-hasartmängude veebisaidile ja füüsilisele mängukohale.

Nagu teisteski ELi riikides, on kõige populaarsemad spordialad Eestis korvpall, jalgpall, hoki, tennis, ragbi ja paljud teised. Need spordialad, eelkõige jalgpalli, leiabki Euroopa parimate kihlveovahendajate juures, kes võimaldavad eestlastel registreeruda ja panuseid teha.

Üks põhjuseid, miks spordikihlveod on Eestis nii levinud, on see, et sport on osa Eesti kultuurist. Kahekordne viies koht FIBA ​​EuroBasketis rõhutab seda. Samuti ühildub enamik Eesti internetipõhiseid kihlveosaite mobiiliseadmetega.

Kihlvedude ja panuste tegemine igal ajal ning igal pool on palju mugavam kui arvutilaua taga istumine. Panuste tegemisel internetis on ka palju boonuseid. Eestlased saavad alustusboonuseid ja muid stiimuleid panuste tegemiseks, ilma et see nende eelarvet oluliselt mõjutaks.

kihlvedude
Markus Spiske, Unsplash

Kihlvedude sõlmimise ajalugu Eestis

Eesti tõeline hasartmängulugu algas pärast iseseisvumist. Nõukogude võimu all olid kõik hasartmänguliigid riigis ebaseaduslikud, kuigi see ei takistanud hasartmängude musta turgu toimimast. Pärast iseseisvumist seadustas uus valitsus hasartmängud ja hakkas otsekohe uurima viise, kuidas seda sektorit reguleerida ja maksustada.

See sai alguse riikliku lotoettevõtte loomisest aastal 1994, pärast mida võeti aastal 1995 vastu hasartmänguseadus, millest sai riigis peamine hasartmängurlust reguleeriv õigusakt. Selle seaduse kaudu on Eestis seadustatud kõik võrguvälised hasartmänguliigid.

Kuna riigis on hasartmängud seadustatud, saavad nüüd paljud investorid avada kihlveokontoreid ja pakkuda panustamisvõimalusi erinevate spordisündmuste jaoks. Üks väljapaistev operaator on Spordiennustus, hasartmängufirma, mida juhib Eesti Olümpiakomitee ja mis opereerib ka kümneid füüsilisi kasiinosid Eestis.

Eesti esimene kohalik veebipõhine spordikihlvedude keskkond litsentseeriti aastal 2010. Samal ajal olid välismaised operaatorid musta nimekirja kantud ega olnud neil lubatud Eestis seaduslikult tegutseda. Siiski selgus, et viimati mainitut oli raske jõustada ja see sundis aastal 2012 Eesti valitsust laiendama litsentseerimist ka rahvusvaheliste spordiennustuste pakkujatele.

Eesti mängijate lemmikspordialad, milles panuseid tehakse

Eestis veebipõhiselt pakutavate spordialade lai valik on oluline selle pärast, et Eesti kihlavedajad eelistavad sageli rohkem kui ühte spordiala. Eesti kihlavedajad naudivad mõnda kõige populaarsematest spordialadest nagu jalgpall, korvpall, hoki ja tennis. Õnneks võimaldavad parimad veebipõhised kihlvedude vahendajad teha panuseid kõigil nendel spordialadel.

Jalgpall

Ei tohi unustada, et Eesti on Euroopa riik ja jalgpall seisab mängija eelistuste nimekirjas kõrgel kohal. See on enim mängitud spordiala kogu maailmas, seega on mängijatel võimalus panustada jalgpallimatšidele iga päev. Eestlastel on jalgpallis palju kihlveovõimalusi ja Premier League võib pakkuda kihlavedajatele parimaid panustamisvõimalusi. Kuna niinimetatud top 4 ja top 6 liiga meeskondadel on Eestis palju kaasaelajaid, siis pole sugugi üllatav, et EPLi matšidele tehakse igal nädalalõpul tuhandeid panuseid.

Teised populaarsed jalgpalli meistrivõistlused ja liigad, kus eestlased panustavad, on La Liga, Major League Soccer, Bundesliga, Serie A ja Ligue 1. Mis puudutab kihlveoturgu, siis ületab jalgpall teisi turge. Populaarsed panused on panused matši võitjale, mõlema meeskonna punktiskoorile, väravate arvule, paaris-/paarituarv väravatele jne.

Korvpall

Riigi korvpallimeistrivõistlused, mida tuntakse nime all Korvpalli Meistriliiga, näitavad eestlaste armastust selle spordiala vastu. Kuid eestlased teevad korvpallile panuseid ka teistes riikides, sealhulgas NBA. Eestlased saavad teha panuseid punktide jaotusele, võistluse käigule, võistlustele kuni 20 ja võistluse võitjale.

kihlvedude
Noah Silliman, Unsplash

Hobuste võiduajamine

Hobuste võiduajamine on olnud kihlveo sünonüümiks juba aastaid ja ega Eesti kihlavedajatelgi muud üle jäänud kui ülejäänud maailmaga ühineda. Hobuste võiduajamisi pakutakse iga päev ja see võimaldab mängijatel teha panuseid 24/7.

Muud spordialad

Spordikihlvedude võimalused Eestis ulatuvad palju kaugemale kui need eelmainitud kolm spordiala. Muud populaarsed spordialad, mis pakuvad eestlastele suurepäraseid kihlveovõimalusi, on:

  • jäähoki
  • võrkpall
  • tennis
  • ragbi
  • e-sport

Suurim kohalik turniir ja sündmus

Eesti suurim spordisündmus

Eesti suurim spordisündmus hõlmab kõiki populaarseid spordialasid, sealhulgas korvpall ja jalgpall. Näiteks jalgpalli iseloomustavad mõned suurimad rahvusvahelised, piirkondlikud ja riiklikud meistrivõistlused.

Nende hulka kuuluvad maailmameistrivõistlused, World Cup, FIFA MM kvalifikatsioonimängud ja UEFA Meistrite Liiga. Muude väljapaistvate jalgpallivõistluste hulka kuuluvad Premier League, Serie A, La Liga ja Bundesliga. Korvpallialaste tippsündmuste hulka kuuluvad korvpalli maailmameistrivõistlused, NBA ja Euroliiga.

Pole oluline, kus need sündmused toimuvad. Need pakuvad eestlastele hämmastavaid panustamisvõimalusi ja iga veebipõhine spordikihlvedude vahendaja riigis teeb kindlameelseid jõupingutusi, et pakkuda kihlveovõimalusi kõige nende sündmuste jaoks.

Kihlveod Eestis praegusel hetkel

Momendil on igal kihlvedude korraldajal Eesti valitsuselt saadud litsents. Selliselt on riigis üle tosina litsentseeritud mängusaiti. Need saidid on parimaks valikuvõimaluseks eestlastele, kes soovivad kohalikku kihlveokogemust. Siiski otsivad Eesti hasartmängijad jätkuvalt erinevaid veebipõhiseid panustamisvõimalusi.

Seetõttu eelistavad tuhanded inimesed teha panuseid rahvusvaheliste spordikihlvedude vahendajate juures. Õnneks on enamik nendest spordikihlvedude vahendajatest litsentseeritud mainekate reguleerijate poolt ja Eesti mängijatel pole ohutuse pärast muretsemiseks põhjust.

Kihlveod Eestis tulevikus

Kuigi valitsuse soov Eestis kehtivat hasartmängudega seotud seadusandlust põhjalikult muuta näib olevat minimaalne, tundub olemasolev süsteem töötavad hästi kõigi poolte jaoks, sealhulgas operaatorid, reguleerijad ja mängijad. Siiski eksisteerivad mõned piirangud ilma litsentsita kihlveokontorite puhul. Eesti valitsus võib tulevikus kaaluda litsentsitasude langetamist kui arukat viisi panna rohkem rahvusvahelisi kihlveosõlmijaid endale litsentsi taotlema.

Väljapakutud muutused, mida on arutatud, keskenduvad mängija kaitsele ja ohutusele, sealhulgas enesevälistusnimekirjad. Paljud operaatorid kindlasti kaaluksid nende meetmete rakendamist, et esitleda endid vastutustundliku mängurluse edendajatena.