Reklaam sulgub sekundi pärast

Päev enne Pekingi OMi: Külm sai isolatsioonihotellist välja, Sildaru tegi esimese treeningu

Pekingi taliolümpiamängud avatakse 4. veebruaril, kuid sportlased käivad juba usinalt treeningutel. Eesti koondisel on ka rõõmusõnumeid - laskesuusataja Susan Külm pääses isolatsioonihotellist välja. 

Foto: Ergo Kukk

 

Külm andis järjest kaks negatiivset proovi ning pääses rangest karantiinist kuid on endiselt lähikontaktse staatuses, mis lubab tal treenida ja võistelda, kuid peab hoidma kokkupuuteid teiste inimestega endiselt minimaalsena.

Sportlased on oma treeningutega alustanud, nende seas noorte olümpiavõitja, freestyle-suusataja Kelly Sildaru. SIldaru treeningu kohta jagas kommentaare treener Mihkel Ustav. 

"Plaanisime, et võtame rahulikult, kuigi lõpus jõudsime ikka peaaegu oma kavani välja. Midagi üllatavat tema kavast ei tule, teeme oma kava. Kuna see pole meie kõige tähtsam võistlus – silmad on pargisõidu ja rennisõidu peal –, siis üle enda varju ei hakka hüppama, teeme oma ära," ütles Ustav.

Oma esimese täisvõimsusel treeningu tegi ka jalavigastusega võitlev kiiruisutaja Marten Liiv.   "Õnneks aega on piisavalt, viimased päevad on kindlasti paremaks läinud, paistetus on päris kõvasti alanenud ja jalg on õiges konditsioonis. Olen saanud üle valu sõita, selles mõttes, et ei ole nii suur valu, et pean ilmtingimata end kuidagi tagasi hoidma," sõnas ta.