Reklaam sulgub sekundi pärast

OM-i 8. päev: Liiv alustas 24. kohaga, Aigro pääses lõppvooru

Pekingi taliolümpiamängudel alustas laupäeval oma võistlustega kiiruisutaja Marten Liiv, kes sai oma kõrvalalal 500 meetri distantsil 24. koha.

Liiv läbis 500 meetrit ajaga 35,26 ja kaotas olümpiavõitjaks tulnud Hiina koondislasele Tingyu Gaole 0,94 sekundiga. 25-aastane eestlane jäi oma sõiduga rahule – tegu oli hea ettevalmistusega reedel peetavaks 1000 meetri võistluseks, kus Liiv tuli mullusel MM-il viiendaks.

Jaanuaris saadud jalavigastus täna tunda ei andnud. „Jalg ei andnud tunda. Adrenaliin oli ka niivõrd kõrge. Soojenduse ajal tundsin ja hommikul ka tundsin. Võistluse ajal mitte. Viimased trennid sain ka nii teha, et ei tundnud valu,” rääkis Liiv Delfile.

Kuidas valmistub Liiv 1000 meetri distantsiks? „Ega palju pole enam teha. Enamus tööst on tehtud. Tuleb veel väikesed lihvid teha. Tavaliselt on pühapäev mul puhkepäev, kuid homme ei ole puhkepäev, kuna sõit toimub reedel. Esmaspäeval tuleb veel kõige raskem trenn, siis läheb intensiivsus alla ja reedel on minu distants,” vastas ta.

Meeste suusahüpete suure mäe võistlusel tuli Artti Aigro 30-ks, Kevin Maltsev sai 37. koha. Esimese vooru järel oli Aigro 29. positsioonil.

Aigro hüppas esimeses voorus 130 meetri kaugusele ja teenis 121,4 punkti. Teises voorus lendas ta 127,5 meetrit ja sai 117,9 punkti. Maltsev, kes piirdus ainult esimese vooruga, hüppas 126,5 meetrit ja sai 113,6 punkti.

'Löön olümpia lukku pigem positiivse tooniga. Algus oli raske, aga suutsin suurel mäel nii palju koguda, et tegin endale esimeses voorus head meelt. Eesmärk oli teise vooru hüpata ja sellega sain hakkama. Teist hüpet juba nautisin, aga ei kukkunud nii hästi välja nagu esimene. Kuid pead norgu ma sellepärast ei lase,' rääkis Aigro.

Meeste laskesuusatamise 10 km sprindis Eesti koondislased kõrgesse mängu ei sekkunud. Ühe möödalasu teinud Rene Zahkna sai 50. koha, ta kaotas kuldmedali võitnud norralasele Johannes Thingnes Bö-le 2.37,5. Pühapäeval peetavasse jälitussõitu pääses ka kaks korda eksinud Raido Ränkel, kes oli 51. (+2.38,7).

Kristo Siimer sai ühe trahviringiga 70. koha (+3.06,2), neljal trahviringil käinud Kalev Ermits oli 94 mehe seas 88. (+3.46,0).

„Kurta pole millegi üle. Peas lähed mõistagi ideaalset sõitu tegema, aga... See üks möödalask. Suudan püstitiirus nulli lasta – kaks viimast MK-sprinti läbisin puhaste paberitega – aga läksin lihtsalt riskima. Kui protokolli vaadata, siis oli mul kuues laskeaeg. Lamades polnud mingit probleemi, püsti oli selge võitlus – mitte võistlusnärv ei mõjutanud, vaid väsimus jalgades. Aga hoiak oli, et lasen kiirelt ega kiilu end tiiru kinni. Tulemus oli rahuldustpakkuv, aga mitte eeskujulik,” ütles Zahkna.

Naiste murdmaasuusatamise 4x5 km teatesõidus edestas 16. koha saanud Eesti Lätit ja Ukrainat. Esimesena lõpetanud Venemaa olümpiakomitee võistkonnale jäädi alla 7.37,9. Eesti sõitis järjestuses Kaidy Kaasiku, Mariel Merlii Pulles, Keidy Kaasiku, Aveli Uustalu.

'14. koht olnuks tänase päeva maksimum, kui asjad oleksid paremini klappinud. Aga meil on potentsiaali, et oma tulemust oluliselt parandada. Võistkond on noor ja arenemisvõimeline,' lausus murdmaakoondise peatreener Jaanus Teppan.

Sildaru alustab öösel kell 4

Pühapäeval algab Eesti koondise programm kell 4 naiste freestyle-suusatamise pargisõidu kvalifikatsiooniga, kus teeb kaasa Kelly Sildaru. 27 osalejast pääseb esmaspäevasesse finaali 12 naist, Sildaru on stardijärjekorras neljas. 

Kell 4.15 peetakse meeste mäesuusatamise suurslaalomi esimene laskumine, võistlustules on ka Tormis Laine. Teine laskumine algab kell 7.45.

Laskesuusatamises peetakse pühapäeval nii naiste kui ka meeste jälitussõidud. Kell 11 algavas naiste 10 km pikkuses võistluses esindavad Eestit neli sportlast. Tuuli Tomingas läheb rajale 33. kohalt, Johanna Talihärm stardib 43., Susan Külm 44. ja Regina Oja 56. positsioonilt.

Meeste 12,5 km jälitussõit, kus osalevad Rene Zahkna ja Raido Ränkel, algab kell 12.45.

Kell 9 on kavas meeste murdmaasuusatamise 4x10 km teatesõit, kus tuleb starti 15 võistkonda. Eesti sõidab järjestuses Marko Kilp, Alvar Johannes Alev, Martin Himma ja Henri Roos.