Reklaam sulgub sekundi pärast

OM-i 7. päev: neli laskesuusatajat jälitussõidus, Aigro ja Maltsev läbisid kvalifikatsioonisõela

Pekingi taliolümpiamängudel jõudis Eesti koondislastest reedel kõrgeimale kohale laskesuusataja Tuuli Tomingas, kes sai naiste 7,5 km sprindis kahe möödalasu juures 33. koha.

Pühapäeval peetavasse 10 km jälitussõitu pääsesid ka Johanna Talihärm, Susan Külm ja Regina Oja. Kõik kümme märki tabanud Talihärm sai 43. koha, ühe möödalasu teinud Külm oli 44. ja kahel korral eksinud Oja lõpetas 55. kohaga. 

Olümpiavõitjaks tulnud norralannale Marte Olsbu Röiselandile kahe minuti ja viie sekundiga kaotanud Tomingas tundis rõõmu püstilaskmisest, kus ta piirdus ühe trahviga, aga kokkuvõttes tänane päev teda õnnelikuks ei teinud.

"Kui kümme aastat tagasi püssi kätte võtsin, siis täna pidi olema see päev, kui võidan medali. Paraku siin ma nüüd olen. Tuleb välja, et kogu maailm teeb trenni, mitte ainult mina. Jälitussõidus tulemust tegema minna pole võimalik – ees peaks midagi väga kolossaalselt halvasti minema, et saaksin tõusta oma unistuste kohale,“ rääkis Tomingas EOK-le.

Eesti koondislastest parimat lasketäpsust näidanud Talihärma kõrgem koht jäi sõidukiiruse taha. Pärast suvist haigust pole ta suutnud heasse vormi tõusta.

"Sõit on nagu ta on. Hapnikku peale ei tule ja nii on päris raske edasi liikuda. Võtsin olukorrast maksimumi ja lasin ära. Enesetunne on mul normaalne, aga mingist pingutuspiirist üle minnes hakkab pooma. Kõrgel see nii on. Loodan, et madalamal on see probleem väiksem,“ lausus ta.

Meeste murdmaasuusatamise 15 km eraldistardist klassikasõidus sai Alvar Johannes Alev 35. koha, ta kaotas kuldmedali võitnud soomlasele Iivo Niskanenile 3.17,7-ga. Martin Himma lõpetas 56. positsioonil ja Henri Roos sai 70. koha.

28-aastane Alev lootis jõuda 20 parema sekka. „Läksin proovima ja teadsin, mis tempoga peab sõitma, kuid teisel ringil läks natukene raskeks ja rohkem polegi midagi öelda. Ma ei tulnud siia selle 35. koha järele,“ rääkis ta.

Meeste suusahüpete suure mäe kvalifikatsioonis kindlustasid Artti Aigro ja Kevin Maltsev koha põhivõistlusel. 31. tulemust näidanud Aigro hüppas 117 meetri kaugusele ja teenis 102 punkti, 41. koha saanud Maltsev kogus 113 meetri pikkuse hüppe eest 94,3 punkti.

"Olen hüpetega rahul, sest need on läinud ainult ülespoole trepiastmetega. Pekingis on mu suurim probleem ajastus, see jääb taas kripeldama. Pean lihtsalt rohkem valmis olema hoovõtuks. Ei tohi ära vajumist olla raadiuses ja jalad peavad olema pinge all, et sealt kohe ühes tükis hüppeliigutust minna tegema,“ sõnas Aigro pärast kvalfikatsiooni. Põhivõistlus peetakse laupäeval Eesti aja järgi kell 14.

Lisaks Aigrole ja Maltsevile võistlevad Eesti koondislased laupäeval kolmel alal

Kiiruisutaja Marten Liiv teeb kaasa meeste 500 m distantsil, see algab kell 10.53. Kell 9.30 läheb lahti naiste murdmaasuusatamise 4x5 km teatesõit, kus Eesti koondis sõidab järjekorras Kaidy Kaasiku, Mariel Merlii Pulles, Keidy Kaasiku ja Aveli Uustalu. Kell 11 algab meeste laskesuusatamise 10 km sprint, eestlastest teevad kaasa Kalev Ermits, Raido Ränkel, Rene Zahkna ja Kristo Siimer.