Reklaam sulgub sekundi pärast

OM-i 15. päev: Alev lõpetas olümpia enda jaoks kerge pettumusega

Viimase Eesti sportlasena võistles Pekingi taliolümpiamängudel murdmaasuusataja Alvar Johannes Alev, kes sai meeste 30 km vabatehnikasõidus 36. koha.

Tugeva tuule ja külma temperatuuri tõttu algas võistlus tund aega kavandatust hiljem ja distantsi lühendati 20 kilomeetri võrra. Alev jäi liidritest maha kaheksanda kilomeetri järel ja lõpuks kaotas ta olümpiavõitjaks tulnud venelasele Aleksandr Bolšunovile 4.55,7.

„Sõidu ajal polnud külma mõttes midagi hullu. Võib-olla on olud vähe hullemad kui teistel päevadel, aga võistluse ajal ei saanud tuulekülmast eriti aru. Ainus, mis oli, et pärast riietusruumi minnes vaatas sealt vastu tõsiselt negatiivne vaatepilt: mehed värisesid ja karjusid seal. Päris kurb oli. Ehk võib-olla oli see õige otsus, et distants lühemaks tehti,“ vahendas Alevi sõnu Postimees.

Ise oleks ta lootnud sõita siiski 50 km. „Mina lootsin seda ja arvan, et koha mõttes oleks täna siis ka paremini läinud. Samas, võistlusdistants oli kõigile teada ja kõik arvestasid sellega. 36. koht on see, mis täna protokollist vastu vaatab,“ rääkis Alev.

Alevi parimaks jäi Pekingi olümpial 30 km suusavahetusega sõidu 33. koht. „Stabiilsuse tase oli olemas, aga see üks tulemus jäi kindlasti sõitmata ja see jääb tulevikus vaieldamatult kripeldama. Ma tean, et asjade kokkulangemisel olnuks ma võimeline 10-15 kohta enamaks, aga kui tihti asjad ikka kokku jooksevad...eks ma lootsin-ootasin, aga reaalsus on see, mis protokollist vastu vaatab,“ võttis 28-aastane eestlane oma olümpia kokku.


Pühapäeval peetakse Pekingis viimased võistlused. Lõputseremoonia on kavas Eesti aja järgi kell 14.