Reklaam sulgub sekundi pärast

OM-i 14. päev: Kelly Sildaru ja Marten Liiv olid lähedal medalile jõudmisele

Pekingi taliolümpiamängudel jäi freestyle-suusatajal Kelly Sildarul naiste rennisõidus medalist puudu 0,75 punkti ja kiiruisutajal Marten Liivil meeste 1000 meetri distantsil 0,17 sekundit. Sildaru sai neljanda koha ja Liiv oli seitsmes.

Pekingi taliolümpiamängudel jäi freestyle-suusatajal Kelly Sildarul naiste rennisõidus medalist puudu 0,75 punkti ja kiiruisutajal Marten Liivil meeste 1000 meetri distantsil 0,17 sekundit. Sildaru sai neljanda koha ja Liiv oli seitsmes.

Kui Sildarul oli Pekingist juba pargisõidu pronks olemas, siis Liiv tegi oma olümpiakarjääri parima tulemuse. Neli aastat tagasi sai ta oma põhialal 18. koha, täna oli Liiv juba suures mängus. Tema aeg oli 1.08,65. Kuldmedali võitnud Thomas Krol (Holland) edestas eestlast 0,73 sekundiga ja poodiumi madalaimale astmele tõusnud norralane Haavard Lorentzen oli kiirem 0,17 sekundi võrra.

„See on samal ajal nii suur kui ka väike vahe. Mul jäi MK-sarjas näiteks sel hooajal 15 sajandikku kolmandast kohast lahutama. Tegelikult on see 1000 meetris ikkagi suur vahe, sest minu ees oli väikeste vahedega veel mitu sportlast,“ rääkis Liiv pärast võistlust Kanal 2-le.

25-aastase Liivi sõnul tänasest jõuproovist midagi kripeldama ei jäänud. „Jäin enda sooritusega väga rahule. Suutsin keskenduda nendele asjadele, millele pidin ja aeg näitab seda, et vorm on väga hea. Kui võrdlen seda aega Euroopa jäädel uisutatutega, siis on tänane kõige kiirem. Kokkuvõttes on kõik hästi,“ lausus ta.

Rennisõidus medalit jahtinud Sildaru jäi sel alal tippkonkurentsis võisteldes esimest korda poodiumilt välja. Võitis Eileen Gu (Hiina) 95,25 punktiga, teine oli tiitlikaitsja Cassie Sharpe (Kanada) 90,75 punkti ja kolmas Rachael Karker 87,75 punktiga. Sildaru sai esimese katse eest 80,25 punkti, teises kogus ta 87 ja kolmandas 85 punkti.

„Viimases sõidus läksin tegema paremat kava kui varem. Esimesel ja teisel hüppel ei saanud ma grab'i, tahtsin ka neljanda hüppe teha 540 kraadi. Aga kuna kolmas hüpe läks untsu, siis polnud enam hoogu,“ rääkis Sildaru, kuhu puuduolevad punktid jääda võisid.

Kokkuvõttes oli 20-aastane eestlanna siiski rõõmsameelne, sest karjääri esimene olümpia läks korda.

„Tänane võistlus ei kripelda üldse. Andsin endast kõik ja nii oligi. Ma olen ise nii rahul, mul polegi midagi rohkemat öelda. Minu jaoks on see pargisõidu pronks hästi suure tähendusega ja mulle sellest justkui piisas,“ märkis ta.

Viimase Eesti sportlasena tuleb laupäeval olümpial starti Alvar Johannes Alev. Ta on üks 61 murdmaasuusatajast, kes võtab ette 50 km ühisstardist vabatehnikasõidu. Võistlus algab Eesti aja järgi kell 8.