Reklaam sulgub sekundi pärast

OM-i 12. päev: Eesti mehed jahtisid sprinditeates finaalikohta

Pekingi taliolümpiamängudel tegid kolmapäeval Eesti koondislastest parima etteaste murdmaasuusatajad Henri Roos ja Martin Himma, kes said sprinditeates 11. koha.

Roos ja Himma tulid esimeses poolfinaalis viiendaks. Otse pääses finaali neli esimest, viimasena finaalikoha kindlustanud Kanadale jäädi alla 5,58 sekundiga. Teine poolfinaal oli kiirem ja ajaga ei õnnestunud Eestil edasi saada.

"Kindlasti saab olümpia lõpetada väga hea emotsiooniga. Kripeldama jääb ikka, et finaalikohta ei tulnud. See oleks tähendanud järgmise hooaja ettevalmistusele väga palju. Aga paraku nii... Võib rahule jääda," rääkis Himma peale võistlust Eesti ajakirjanikele.

Roosi sõnul oli teist poolfinaali vaadata ja oma saatust oodata väga pingeline kogemus. "Varem polegi saanud sellise lootusega teist poolfinaali vaadata. Närvilisust oli tunda. Kõik treenerid ja hooldemehed vaatasid seda ja võrdlesid aegu. Aga kahjuks olid esimese poolfinaali esimesed kaks vahetust aeglasemad nii umbes 11 sekundit, ja samasse auku see vahe lõpuks jäi," ütles Roos.

Naiste sprinditeates said Mariel Merlii Pulles ja Keidy Kaasiku oma poolfinaalis üheksanda koha, finaalipääsust jäi puudu üle minuti. Kokkuvõttes said Pulles ja Kaasiku 17. koha.

Laskesuusatamises oli kavas naiste 4x6 km pikkune teatesõit. Eesti, kelle koosseis oli Regina Oja, Tuuli Tomingas, Susan Külm ja Johanna Talihärm, finišisse ei jõudnud.

Eesti ankrunaine Johanna Talihärm läks pärast lamadestiiru kolmele trahviringile ja peagi jõudsid liidrid talle ringiga järele. Talihärm ütles pärast võistlust, et teda segasid tervisemured.

„Hommikul ei olnud selge, kas stardin. Arusaadavalt ei ole emotsioonid kõige paremad,” ütles ta.

Eesti koondislastest pidi trahviringidel käima ka Tuuli Tomingas, tal kogunes neid kaks. „Pea iga päev olen saanud laskmas käia ja olen üritanud leida erinevaid lahendusi, aga arvan, et olen lihtsalt väsinud. Laskmise osas on ennegi mõõnasid ette tulnud. Tihtipeale on asi selles, et relvaga on saanud mingi periood väga palju tööd tehtud ja olen endale mingi tüüpvea sisse õppinud. Selle vältimiseks on kõige lihtsam jätta relv mingiks nädalaks lihtsalt kõrvale,” sõnas ta.

Mäesuusatamise meeste slaalomis katkestas Tormis Laine esimesel laskumisel, ta tegi raja keskosas sõiduvea ja eksis värava läbimisel. Pekingist Laine tulemust kirja ei saanudki, sest sama saatus tabas teda ka suurslaalomis.

„Olin enne starti kindel, et saavutan endale seatud eesmärgid, sest viimastel treeningutel näitasin suurepärast kiirust,“ ütles Laine. „Aga tagantjärele vaadates oli näha, et minuga sõitis kaasa ebakindlus viimastest sõitudest. Täna oli väljasõit puhas ebaõnn – sõitsin värava jalgade vahele. Seal on millimeetrite küsimus. Aga ega kaks esimest vaheaega ka positiivset emotsiooni ei jätnud. Ma ei muudaks midagi, sest spordis on kõrgele jõudmiseks vaja riske võtta. Pekingi olümpia mulle viimaseks ei jää, alla ma ei kavatse anda.“

Neljapäeval on Eesti koondislastest stardis kaks sportlast.

Naiste freestyle-suusatamise pargisõidus pronksmedali võitnud Kelly Sildaru teeb kell 3.30 kaasa rennisõidu kvalifikatsioonis. 20 sportlasest pääseb reedesesse finaali 12, Sildaru on stardijärjekorras üheksas.

Eva-Lotta Kiibus tuleb jääle kell 12 algavas naiste iluuisutamise üksiksõidu vabakavas. Lühikavas sai ta 21. koha, vabakavas on eestlanna stardijärjekorras viies.