Reklaam sulgub sekundi pärast

OM-i 10. päev: Kelly Sildaru pääses pargisõidus parima tulemusega finaali

Freestyle-suusataja Kelly Sildaru läbis Pekingi taliolümpiamängudel naiste pargisõidu kvalifikatsiooni edukalt. 19-aastane eestlanna kogus kahe laskumise peale parima punktisumma ja sai kinnitust, et rada sobib talle.

Sildaru sai esimese laskumise eest kohtunikelt 80,96 punkti. Teisel katsel tegi ta keerulisemaid hüppeid ja punktisumma kasvas 86,15 peale.

„Minu jaoks oli kõige olulisem tulemus kirja saada. Esimese sõidu tegingi seetõttu sellise kindla peale. Tegelikult ei olnud ka teisel laskumisel plaani hüpetel juurde panna. Teisel ja kolmandal hüppel rohkemate pöörete tegemine oli ka selline juhuslik. See tuli mulle endale ka üllatuseks,” vahendas Sildaru sõnu Delfi.

„Rada on parem kui alguses eeldasin. Esmalt olin mures esimese ja teise hüppe pärast, kuid need on arvatust paremad,” lisas ta.

Sildaru treener Mihkel Ustav ütles, et finaaliks jäi varu eelkõige reilidel. „Vaatame homme ka hüpped uuesti üle. Reilide peal on meil ruumi. Otsustasime praegu kõiki trikke mitte näidata.”

Finaali pääses 12 võistlejat, see algab Eesti aja järgi ööl vastu teisipäeva kell 3.30.

Peale Sildaru esmaspäeval Eesti koondislasi võistlustules polnud, aga häid uudiseid siiski tuli. Kahevõistleja Kristjan Ilves, kes pidi väikese mäe võistluse karantiinihotellis viibimise tõttu vahele jätma, otsustas teisipäevasel suure mäe võistlusel osaleda.

Ilves on saanud teha kaks päeva järjest hüppetreeninguid ja ta on olnud mõlemal päeval eesotsas. Esmaspäevases esimeses treeningvoorus hüppas Ilves 134,5 meetrit ning kogus 62,4 punkti, mis oli parim tulemus. Teises treeningvoorus jäi Ilvese saldoks 136,5 meetrit ning 62,3 punkti, see andis teise koha.

„Kristjan läheb kindlasti homme võistlema,“ ütles Ilvese norralasest treener Jan Schmid. „Ta on näidanud siin juba häid hüppeid, ta naudib seda ning pole mingit põhjust, miks ta hüppemäele minema ei peaks. Suusapoole kohta ei oska me midagi ennustada, sest ta pole 12 päeva suusatanud ning täna oli väljas väga külm, mistõttu loobusime kiirendustest energia säästmiseks. Murdmaasõidus osalemise otsustame homme vastavalt hüppele.“

Kahevõistluse hüppevoor algab kell 10 ja suusasõit kell 12.30. Läbitakse 10 kilomeetrit.

Lisaks Sildarule ja Ilvese näeb Eesti koondislasi teisipäeval ka laskesuusatamises ja iluuisutamises.

Kell 8.30 algab meeste laskesuusatamise 4x7,5 km teatesõit. Eesti sõidab järjestuses Rene Zahkna, Kristo Siimer, Kalev Ermits ja Raido Ränkel.

Kell 12 algavas iluuisutamise naiste lühikavas näitab oma oskusi 19-aastane Eva-Lotta Kiibus, kes tuleb 30 sportlase hulgas jääle 14ndana. Vabakava pääseb esitama 24 parima tulemusega sportlast.