Mijain Lopez Nunez
Mijain Lopez Nunez — FOTO: Scanpix / Punit PARANJPE / AFP

Pariisi olümpiamängudel sai Kreeka-Rooma maadluse raskekaalus (-130 kg) ajaloolise saavutusega hakkama 20. augustil 42-aastaseks saav kuubalane Mijain Lopez Nunez, kellest sai esimene maadleja, kes võitnud olümpiamängudelt viis kuldmedalit.

Kuna finaalis alistas Nunez Tšiili eest maadleva Yasmani Acosta, sai temast maadlusajaloo edukaim olümpiamaadleja, sest enne tänast kulda oli nii tal kui ka jaapanlannal Kaori Ichol neli olümpiakulda.

Vaata, kuidas kuubalane võttis ajaloolise olümpiakulla:

Heiki Nabi piirdus Pariisis ühe matšiga, kui jäi 1/8 finaalis alla Aserbaidžaani maadlejale Sabah Shariatile. Matši avapoolajal määrasid kohtunikud aktiivsemaks maadlejaks Nabi, mille eest eestlane sai punkti ning parteris peale. Parteris aga ei õnnestunud Nabil skoori kasvatada. Teisel poolajal sai aktiivsuse eest punkti aser ning ta valis jätkamiseks püstimaadluse. Viimase kahe minuti jooksul kumbki maadleja punktilisa ei teeninud ning seisuga 1:1 sai matšivõidu Shariati, kuna tema teenis oma punkti viimasena.

Veerandfinaalis võitis Shariati punktidega 4:0 Kasahstani maadlejat Alimhan  Sõzdõkovit ning edenes poolfinaali. Poolfinaalis tuli aserile vastu neljakordne olümpiavõitja Mijain Lopez Nunez. Kuubalane võttis poolfinaalis 4:1 võidu ning kuna aser finaali ei pääsenud, siis lõppes sellega ka Nabi võimalus edasi maadelda lohutusringides.