Guerschon Yabusele
Guerschon Yabusele — FOTO: Scanpix / Michael Conroy

Pariisi olümpiamängudel pääses meeste korvpalliturniiril kolmanda meeskonnana poolfinaali koduväljakul mänginud Prantsusmaa, kes alistas veerandfinaalis 82:73 Kanada.

Kohtumise tipphetked:

Esimesel poolajal korraks 19-punktilises eduseisus olnud Prantsusmaa liidrid olid tänases võidumängus muidu Euroliiga klubides pallivad Guerschon Yabusele ja Isaia Cordinier, kes tõid vastavalt 22 ja 20 punkti. Meeskonna suurim superstaar Victor Wembanyama sai kirja 7 silma ja 12 lauapalli. Kaotajate resultatiivseim oli üleplatsimehena 27 punkti visanud Shai Gilgeous-Alexander. R.J. Barrett toetas Kanada meeskonda 16 silmaga. Kogu statistika nähtav siit.

Lisaks Prantsusmaale on koha poolfinaali taganud veel Saksamaa ja Serbia.

Valitsev maailmameister Saksamaa alistas esimeses veerandfinaalis 76:63 Kreeka. Võitjate resultatiivseimad olid Franz Wagner 18, Dennis Schröder 13 punktiga. Kreeka parim oli taaskord Giannis Antetokounmpo, kes sai kirja 22 silma. Thomas Walkup lisas 12 punkti.

Serbia, kes oli Austraalia vastu avapoolajal korraks isegi 24-punktilises kaotusseisus, suutis teises veerandfinaalis võtta lõpuks lisaajal 95:90 võidu.

Serbia parimana sai Nikola Jokic 38,5 minutiga kirja 21 punkti, 14 lauapalli ja 8 korvisöötu. Bogdan Bogdanovic toetas meeskonda 17 ja Vasilije Micic 14 silmaga. Kaotajate parimatena tõid lõpuks Patty Mills 26 ja Josh Giddey 25 punkti.

Saksamaa läheb poolfinaalis vastamisi Prantsusmaaga ning Serbia ootab vastast USA ja Brasiilia vahelisest viimasest veerandfinaalist.